Interneto teikiamų paslaugų rūšys


Interneto teikiamos paslaugos. Interneto rusys. Elektroninių paslaugų rūšys. Interneto paslaugu rusys. Elektroninės paslaugos referatas. Internetu rusys. Internetas ir jo teikiamos paslaugos. Internetiniu paslaugu tipai. Elektroniniu paslaugu tipai. Internetu teikiamos paslaugos.

Interneto teikiamų paslaugų rūšys. World wide web. Elektroninis paštas. Elektroninės konferencijos ir diskusijos usenet. Ftp. Archie. Gopher. Telnet. Irc (internet realy chat) pokalbių retransliavimas internete.

Šiuo metu žiniatinklis [www] tampa populiariausia interneto informacijos paslauga. Populiarumo priežastis paprasta: čia vadinamuosiuose tinklalapiuose (žiniatinklio puslapiuose) pateikiami įvairialypiai elektroniniai dokumentai (tekstinė, grafinė, garsinė, vaizdo ir kt. Informacija), tarpusavyje susieti nuorodomis, leidžiančiomis sparčiai ir patogiai vartyti šiuos puslapius. Pati vartotojo darbo aplinka priklauso nuo naudojamo kompiuterio pajėgumo ir programos, su kuria peržiūrima informacija žiniatinklyje. Tokios peržiūros programos – naršyklės (browsers) – yra panašios į įprastines windows sistemos programas, tik jos dirba su vadinamaisiais hiperteksto dokumentais. Populiariausios žiniatihipertekstas – tai tekstas, susietas (lyg enciklopedijoje ar žodyne) su kitomis to paties dokumento vietomis ir kitais dokumentais, nesvarbu, ar laikomus tame pačiame kompiuteryje, ar bet kuriame kompiuteryje kitame pasaulio gale. Tokios saitai [nuorodos] vadinami hipersaitais. Eidamas nuo vieno saito prie kito (vienokiu ar kitokiu būdu aktyvindamas juos), vartotojas gali keliauti tiek tuo pačiu dokumentu, tiek iš vieno dokumento į kitą. Žiniatinklio klientas (naršyklė) siunčia užklausas (pagal hipersaite nurodytą adresą) į žiniatinklio tarnybinę stotį – programą, kuri tas užklausas analizuoja ir nusiunčia reikalingą dokumentą klientui. Žiniatinklio klientai ir tarnybinės stotys bendrauja vadinamuoju hiperteksto perdavimo protokolu (hypertext transfer protocol (http)), o patys žiniatinklio dokumenhtml – tai kalba, apibūdinanti žiniatinklio dokumento teksto apipavidalinimą: jo stilių, formatą, šriftus ir kt. Ja galima kurti įvaelektroninis paštas (e-mail) – tai asmeninio ryšio priemonė internete. Šio pašto organizavimo principas labai panašus į įprastinio. Laiškai rašomi tam tikru adresu. Siuntėjas nurodo gavėjo adresą bei savo asmeninį adresą, kuriuo jam galima atsakkokie elektroninio pašto privalumai? Visų pirma – sparta: laiškui pasiekti bet kurį pasaulio kampelį pakanka valandų, minučių ir net sekundžių. Antra – pigumas ir patikimumas. Dauguma elektroninio pašto programų teikia papildomas paslaugas: egzistuoja gana daug įvairių pašto kliento programų – jų visų aprašyti neįmanoma ir nėra prasmės. Populiariausios yra tokios programos kaip pegasus mail, eudora, bei integruotos jau minėtose standartinėse žiniatinklio peržiūros programose internet explorer (internet mail ar outusenet- tai naujienų, diskusijų bei elektroninių konferencijųkonferencijose dalyvauti galima dviem būdais.

  • Microsoft Word 117 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2283 žodžiai)
  • Interneto teikiamų paslaugų rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Interneto teikiamų paslaugų rūšys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-teikiamu-paslaugu-rusys.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 18:42
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo