Interneto vieta gyvenime


Įvadas. Šaltinių apžvalga. Bendravimas. Mobilusis internetas. Kuo naudingas internetas? Internetinė žiniasklaida. Grėsmės. Vaikai. Priklausomybė nuo interneto. Tyrimo analizė. Išvados. Šaltinių sąrašas. Priedai.

Tyrimo problema. Internetas - pasaulinis kompiuterių tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. Internetas – begalinis. Tai tiesa, nes jis kiekvieną minutę keičiasi: vieni interneto puslapiai sukuriami ir paleidžiami į gyvenimą, kiti tyliai ar su trenksmu ,,numiršta‘‘. Tačiau tiesa ir tai, kad jis turi pakankamai aiškią hierarchinę struktūrą. Jo dėka gyvenimas tapo lengvesnis.

Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti interneto svarbą ir vietą Žemaitijos kolegijos studentų gyvenime.

Mobilusis internetas - tai prisijungimas prie interneto naudojant belaidį modemą, integruotą į mobilų telefoną, kompiuterį arba tai gali būti ir atskira ryšio kortelė. Tai tas pats interneto tinklas, tik pasiekiamas ne laidais, bet naudojant mobiliąsias technologijas.

Bendravimas su žmonėmis nepaisant geografinių atstumo neabejotinai yra viena patraukliausių ir dažniausiai naudojamų interneto galimybių. Nors bendravimas kompiuteriu nėra visavertis ir vargiai atstoja tiesioginį kontaktą, daugybė žmonių būtent taip susisiekia vieni su kitais. Taip pat tobulėja ir bendravimo technologijos- be kompiuterio ekrane matomų bėgančių žodžių, dauguma šiuolaikinių priemonių leidžia kalbėti balsu ir matyti pašnekovą per internetinę kamerą. Elektroninės priemonės taip pat įgalina bendrauti su gausiu žmonių skaičiumi, įsijungti į grupes, kurias vienija bendri interesai, dalyvauti viešuose forumuose.

Įrankių gausybėje populiariausia išlieka pati seniausia internetinio bendravimo forma- elektroninis paštas. Pirmasis elektroninio pašto laiškas kompiuteriu buvo pasiųstas 1970-ųjų pradžioje iš Kalifornijos universiteto Los Andžele. Elektroninis leidžia siuntėjui laišką parašyti vienu kompiuteriu, o jį persiuntus gavėjas tą laišką perskaito kitame kompiuteryje. Kitaip nei tradicinis paštas, elektroninis laiškas nukeliauja į bet kurį pasaulio kampelį per keletą sekundžių. Be teksto, elektroniniu paštu taip pat galima siųstis nuotraukas garso ar vaizdo rinkmenas. Šiuo metu populiariausi e.pašto tiekėjai pasaulyje yra Yahoo!Mail, MSN Hotmail, MyspaceMail, Gmail.

Bendravimas internete pasižymi specifine kalba. Jai būdingi saviti posakiai, žodžių trumpinimas, įvairūs iškraipymai. Gausiai naudojamos jausmų piktogramos– iš skyrybos ženklų ir simbolių sudaromi miniatiūriniai ,,veidai‘‘, išreiškiantys kalbančiojo nuotaiką, savijautą.

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (1827 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Interneto vieta gyvenime
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Interneto vieta gyvenime. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-vieta-gyvenime.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:43
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo