Interviu kokybiniuose tyrimuose


Interviu kokybiniuose tyrimuose. Kas tai yra. Interviu tipai/kategorijos. Pusiau struktūruotas interviu. Giluminių interviu savybės. Interviu atlikimo etapai. Planuojant interviu gaires apgalvoti. Svarbūs interviu atlikimo. planavimo momentai. Apklausėjo užduotys. Apklausėjo savybės. Santykio su dalyviu palengvinimas. Apklausėjo ir informanto vaidmenys. Klausimų rūšys. “Content mapping” klausimai. “Content mining” klausimai. Išklausinėjimas (probing) –. detektyvo darbas. Klausimų formulavimas. Neutralumas. Klaidų šaltiniai. Apklausėjo klaidų mažinimas. Patarimai interviu atlikimui. Klausimų pavyzdžiai.


Interviu tipai , savybės Interviu atlikimo etapai Interviu planavimas Apklausėjo užduotys ir gebėjimai Klausimai Apklausos atsitiktinių ir sisteminių klaidų šaltiniai.

Pokalbis su tikslu (ne faktų aprašymas → interpretacija) Kalnakasio metafora Keliautojo metafora.

Kategorijos Neformalūs Nestruktūrizuoti Pusiau struktūrizuoti (išklausinėjimai) Struktūrizuoti Tipai Giluminiai (depth) Gyvenimo istorijos Žmonės, susiję su nagrinėjamu klausimu (key informants) Pažintiniai.

Siekiama apjungti struktūravimą ir lankstumą. Interaktyvus (apklausėjas ir informantas). Naudojami išklausinėjimai ir kitos technikos. Generuojantis. Natūralūs. ------------------------------------- Asmeniniai.

Pasirengimas (gairės ir apklausėjas) Organizavimas Santykių užmezgimas Atlikimas Duomenų įrašymas Interviu užbaigimas.

Kokių klausimų paklausti (temos) Kaip formuluoti klausimus Temų “gylį” ir “plotį” Klausimų /temų seką.

Sugebėjimas klausyti Greitas mąstymas, reakcija Gera atmintis Žingeidumas / smalsumas Pasišventimas interviu (jokios analizės) Sugebėjimas sukurti gerą aplinką interviu metu.

Apklausėjas turėtų: Palengvinti atsiskleisti Užtikrinti, kad interviu metu bus aptarti visi numatyti klausimai Padėti dalyviui suvokti savo vaidmenį interviu procese Padėti dalyviui nuspręsti apie nenumatytų naujai iškilusių klausimų aptarimo reikalingumą Informantas turėtų: Duoti išsamius atsakymus Juos tikslinti, jei yra išklausinėjamas (probe) Galvoti apie aptarinėjamas temas, reikšdamas savo perspektyvą Kelti naujus klausimus, išsakyti požiūrį, jei mano, kad tai akivaizdu, nors ir nėra apie tai paklaustas tiesiogiai.

Plotis (content mapping) Gylis (content mining) Esminiai Papildomi Nukreipiantys Gilinantys Provokuojantys Hipotetiniai Siūlantys idealią situaciją / interpretaciją.

Plečiantys – svarbūs gauti pilną vaizdą Tiriantys kokie požiūriai, jausmai gali būti elgesio, įvykio ar patirties priežastimi, Pasekmės, poveikiai Paaiškinantys – kodėl (naujokai nemėgsta) Tikslinantys: Sąvokas ir kalbą (pakartoti klausimu) Detales Išreikštą poziciją Nesuderinamumus.

  • MS PowerPoint 59 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (867 žodžiai)
  • Mokykla
  • Angele
  • Interviu kokybiniuose tyrimuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Interviu kokybiniuose tyrimuose. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/interviu-kokybiniuose-tyrimuose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:05
×