Interviu metodika


Praktinis darbas Interviu. Turinys. Įvadas. Tyrimo metodika. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūra.


Tikslas – kaip galima išsamiau surinkti duomenis apie tiriamojo asmeninę ir socialinę istoriją.

Vertinamas bendras įspūdis, sąmonės būsena, dėmesys ir koncentracija, kalba, orientacija, nuotaika, mąstymas, suvokimas, atmintis, intelektinis funkcionalumas, kritiškumas.

Tikslas – suteikti palaikymą krizės ištiktam žmogui. Dažniausiai atliekami emocinės pagalbos tarnybose.

Tai struktūrizuotas interviu pagrįstas egzistuojančiomis ligų klasifikacijos sistemomis (DSM ir TLK), kurių pagalba tikslinamos psichiatrinės diagnozės.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti respondento nuomonę apie meditacinių praktikų poveikį žmogaus psichinei sveikatai.

Interviu buvo paimtas iš KU nuolatinių psichologijos studijų II kurso studentės X. Respondentė turi ilgametę meditacijos praktikos patirtį ir yra išbandžiusi įvairių meditacijos technikų. Be to ji pasirinko psichologijos studijas, vadinasi, domisi ir gilinasi į mokslą, tiriantį psichiką. Todėl tikėtina, kad ji galės suteikti pakankamai informacijos, reikalingos šio darbo tikslui pasiekti.

Vykdomas interviu pagal klausimų pobūdį yra pusiau standartizuotas. Tai reiškia, kad respondentei bus patekti iš anksto paruošti pagrindiniai klausimai, tačiau lieka galimybė užduoti papildomus klausimus, jei jie iškyla. Tokiu būdu yra tikimasi gauti kuo daugiau reikiamos informacijos.

Šis interviu pagal atlikimo tipą yra telefoninis. Tai reiškia, kad su respondente bus susisiekta ir interviu bus vykdomas telefonu. Toks pasirinkimas grindžiamas tuo, kas respondentė gyvena kitame mieste. Be to, nuo 2020.11.07 šalyje yra įvestas karantinas.

Interviu bus įrašomas į mobilaus telefono diktofoną ir po to bus transkribuojamas.

Gautas respondentės sutikimas dalyvauti tyrime. Interviu buvo suplanuotas respondentei patogiu laiku. Susisiekus su respondente nustatyta valanda pasiteiravau, ar ji yra pasiruošusi pokalbiui, padėkojau už sutikimą dalyvauti tyrime. Priminiau, kad pokalbis bus įrašomas.

Pokalbio metu buvo užduoti numatyti pagrindiniai klausimai ir keli papildomi klausimai.

Po kiek laiko praktikų pajutote, kad kasdieniame gyvenime lengviau išlaikote vidinę ramybę?

Po to, kai respondentė atsakė į visus jai pateiktu klausimus, padėkojau jai už skirtą laiką.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1686 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anželika
  • Interviu metodika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Interviu metodika. (2021 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/interviu-metodika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 02:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo