Intesyvioji slauga ūminio inkstų nepakankamumo metu


Ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas. Rizikos veiksniai. Klasifikacija ir priežastys. Ligos eiga ir simptomai. Slaugos ir sekimo ypatumai. ŪIN pradinio periodo gydymas. Slaugytojo veiksmai. ŪIN oligoanurinio periodo gydymas. Paciento stebėjimas ir slauga. Gydymas ir slauga. Poliurinis (diurezės atsinaujinimo) etapas. Komplikacijos. Sveikimo laikotarpis. Pacientų mityba ŪIN metu. Pacientų dirbtinis maitinimas. Slaugos veiksmai dirbant su hemodialize gydomais pacientais. Saugi aplinka. Bendravimas. Kvėpavimas. Valgymas ir gėrimas. Tuštinimasis ir šlapinimasis. Asmens higiena. Judėjimas. Miegojimas. Pakaitinė inkstų terapija,jos metodai. Indikacijos ūminei hemodializei. Kontraindikacijos ūminei hemodializei. Dializės procedūros stebėjimas. Arterijos ir venos fistulės priežiūra. Literatūros sąrašas.

Ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas - tai staigus, potencialiai grįžtamas inkstų funkcijos pablogėjimas ar išnykimas, kurio metu organizme sutrinka homeostazė, susilaiko azotinių medžiagų apykaitos produktai. Jis diagnozuojamas, kai serumo kreatinino koncentracija padidėja daugiau nei 50 proc. ir tai susiję su šlapimo kiekio sumažėjimu (<400 ml per 24 val.) arba šlapimo neišskyrimu (anurija). Bendri ŪIN simptomai yra bendras silpnumas, skausmas juosmens srityje, karščiavimas, patinimai (po akimis – ryte,kojose – vakare). Esant sunkiai ligos eigai dėl skysčiu susilaikymo sumažėjus šlapimo kiekiui, pakyla arterinis kraujo spaudimas, gali atsirasti dusulys, edema, kvėpavimo nepankamumas, galimi sąmonės sutrikimai, traukuliai.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2492 žodžiai)
  • Kolegija
  • Studentė
  • Intesyvioji slauga ūminio inkstų nepakankamumo metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Intesyvioji slauga ūminio inkstų nepakankamumo metu. (2014 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/intesyvioji-slauga-uminio-inkstu-nepakankamumo-metu.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 16 d. 13:50
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema