Intubuotu ligonių slauga


Chirurginės slaugos. Prieš operacinė ir pooperacinė slauga, slaugant intubuotus ir tracheostomuotus pacientus. Priešoperacinė slauga. Pagrindiniai slaugos proceso etapai. Pooperacinė slauga. Sekreto siurbimas iš tracheostominio vamzdėlio. Tracheostominių vamzdelių tvarsčų keitimas. Priemonės. Veiksmai. Burnos priežiūra. Pacientų kuriems atlikta trachėjos intubacija , mityba. Pacientų kuriems padaryta tracheostom, mityba. Pacientų maitinimo būdai. Gyvybinė bendravimo veikla. Gyvybinė saugios aplinkos palaikymo veikla. Šlapinimosi ir tuštinimosi gyvybinė veikla. Judėjimo, asmeninio švarinimosi ir rengimosi.

Labai svarbus pirmasis slaugytojo kontaktas su pacientu- yra savo vardo pacientui pasakymas. Slaugytojas, priėmęs pacientą, turi paaiškinti, kas jį slaugys ir kiek laiko jis budės, supažindinti su kitų pamainų darbo tvarka. Slaugytojo pranešimas apie pamainos keitimąsi yra svarbus veiksnys, mažinantis pacientų nerimą, Išskyrus sunkius ligonius.

Labai svarbu dėmesį ir laiką skirti paciento artimiesiems, kad gydymo metu jie jaustųsi saugūs ir saugumo jausmą perduotu pacientui. Slaugytojo užduotis yra padėti pacientui, kad šis įgytu viltį ir galėtų žvelgti į ateitį. Tai padės lengviau suvaldyti stresą ir kančias, susijusiais su liga.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1603 žodžiai)
  • Kolegija
  • Danute
  • Intubuotu ligonių slauga
    10 - 3 balsai (-ų)
Intubuotu ligonių slauga. (2014 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/intubuotu-ligoniu-slauga.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 05:59
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo