Inventorizacija - rekomendacija ar būtinumas


Inventorizacijos organizavimas ir rezultatu apskaita. Inventorizacijos atlikimo tvarka biudžetinėse įstaigose. Inventorizacija kursinis darbas. Inventorizacijos tvarkos aprašas 2012. Turto inventorizacijos organizavimas. Inventorizacijos rūšys. Inventorizacija biudžetinėse įstaigose. Darbai apie inventorizaciją. Inventorizacijos taisyklės biudžetinėse įstaigose 2013. Inventorizacijos tvarkos interpretacija.

Įvadas. Inventorizacijos analizė. Inventorizacijos esmė, tikslai. Inventorizacijos rūšys. Inventorizacijos tvarkos bendrosios nuostatos. Atsakomybė už inventorizaciją. Inventorizacijos atlikimo atvejai, mąstai ir terminai. Pasirengimas inventorizacijai. Inventorizacijos organizavimas. Inventorizacijos įforminimas. Inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacija. Ilgalaikio nematerialaus turto inventorizacija. Pinigų inventorizacija. Inventorizacija biudžetinėse įstaigose. Inventorizacija rezultatų tvarka. Inventorizacija metu nustatytų skirtumų tvarka. Inventorizacija metu nustatytų nuostolių tvarka. Išvados. Naudota literatūra. Priedai

Patikrinti visą įmonės turimą turtą natūra ir to patikrinimo rezultatą palyginti su buhalterinėmis apskaitos duomenimis pravartu ir savininkams, ir atstovaujantiems įmonės vadovams.

Turto tikrinimą natūroje nulemia keletas priežasčių:

1.padeda užtikrinti turto saugumą;

2.padeda išsiaiškinti turto naudojimo efektyvumą;

3.padeda nustatyti jo buvimą ir naudojimą įmonės naudai;

4.padeda nustatyti tolesnio turto naudojimo galimybes;

5.sumažina turto grobstymo galimybes.

Visas įmonės turtas turi būti inventorizuojamas. Įmonės, net ir tvarkydamos griežčiausią buhalterinę apskaitą, kartkartėmis turi patikrinti, ar faktiniai ilgalaikio turto, žaliavų, medžiagų, prekių, pagamintos produkcijos, nebaigtos gamybos bei kitų atsargų, skolų, pinigų, vertybinių popierių ir kito turto likučiai yra tokie patys kaip ir apskaitoje. Inventorizaciją reikia atlikti ne rečiau kaip kartą per metus prieš metinės finansinės atskaitomybės sudarymą, nes kitu atveju įmonėms savininkams ir kitiems informacijos vartotojams gali būti pateikta klaidinga informacija apie įmonės turimo turto kiekį ir vertę.

Taigi inventorizacija galima pasakyti kad ir rekomendacija ir būtinumas, norint sėkmingai dirbti.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (6556 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Inventorizacija - rekomendacija ar būtinumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Inventorizacija - rekomendacija ar būtinumas. (2012 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/inventorizacija---rekomendacija-ar-butinumas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:15
×