Inventorizacija referatas


Inventorizacija. Inventorizacijos esmė. Inventorizacijos organizavimo ir vykdymo tvarka. Inventorizacijos rūšys. Dokumentai, naudojami inventorizacijos rezultatams įforminti. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacija. Ilgalaikio nematerialiojo turto inventorizacija. Literatūros sąrašas.

Jeigu įmonėje ilgalaikio materialiojo turto yra daug, inventorizacijai turi būti skiriama pakankamai laiko, kad komisijos nariai galėtų kiekvieną objektą apžiūrėti natūra. Negalima įrašyti į aprašus turto objektų, ,,kurie kažkur yra“ pagal materialiai atsakingo asmens žodinį pareiškimą. Taisyklių 22 punkte reikalaujama kiekvieną ilgalaikio materialiojo turto objektą įrašyti į aprašus atskira eilute, nepaisant to, kad įmonėje tokių vienarūšių objektų yra daug. Reikia nepamiršti nurodyti ilgalaikio materialiojo turto objektų inventoriaus numerius. Vėliau belieka nepamiršti inventoriaus numerį suteikti kiekvienam naujam ilgalaikio materialiojo turto objektui nuo 1 didėjančia tvarka pagal sąskaitas, kuriose jis apskaitomas. Kaip skiriamasis ženklas inventoriaus numeryje gali būti pagrindinės sąskaitos numeris, pagaminimo metų paskutiniai du skaitmenys ir ilgalaikio materialiojo turto objekto eilės numeris įmonėje.

Inventorizuodama ilgalaikį nematerialųjį turtą, inventorizacijos komisija turi patikrinti jo atsiradimo įmonėje pagrįstumą. Tuo tikslu revizuojami ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimo pirminiai dokumentai: sutartys, sąskaitos, pajamavimo dokumentai. Todėl inventorizacijos metu būtina patikslinti, ar tas turtas visiškai amortizuotas, kad nebūtų nepagrįstai skaičiuojamos amortizacijos sumos, taip didinant sąnaudas, arba kad tie priskaitymai būtų teisingai priskiriami atitinkamiems laikotarpiams tiek finansinėje, tiek mokesčių apskaitoje. Inventorizuojant tokį ilgalaikį nematerialųjį turtą kaip teisės į prekių ženklus, licencijos, rekomenduojama, tikrinant įsigijimo dokumentus, išsiaiškinti, ar užsienio šalių įmonėms išmokėtos sumos buvo apmokestintos pelno mokesčiu prie šaltinio pagal Pelno mokesčio įstatymo nuostatas. Inventorizacijos taisyklių 51 punkte nustatyta, kad inventorizacija įforminama sudarant inventorizacijos aprašus (2 priedas). Vienas iš privalomųjų inventorizacijos aprašo rekvizitų yra materialiai atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė ir parašas, taip pat šio asmens raštiškas patvirtinimas, kad turtą po inventorizacijos pasižada saugoti ir prisiima atsakomybę.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1538 žodžiai)
  • Lijana
  • Inventorizacija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Inventorizacija referatas. (2014 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/inventorizacija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:45
×