Investavimas akcijų rinka ir investiciniai fondai


Investavimas referatai. Investavimo rinka. Uzdirbti is sudetiniu procentu. Referatai investavimas. Kaip leisti pinigams uzdirbti pinigus. Fundamentali ir technine analize kurisniai.

Įvadas. Investavimas. Akcijų rinka. Techninė analizė. Fundamentali analizė. Kainos ir pelno santykio p/e apskaičiavimas. Akcijų rinkų indeksai. Profesionalių investuotojų patarimai. Akcijų rūšys. Paprastųjų vardinių akcijų privalumai ir trūkumai. Privilegijuotosios vardinės akcijos. Investiciniai fondai. Investicinis fondas – kas tai ? Investicinio fondo privalumai. Investicinio fondo trūkumai. Mokesčiai investiciniam fondui. Kaip nebūti apgautam renkantis investicinį fondą? Fondų tipai. Fondai taip pat skirstomi į atviro/uždaro tipo investicinius fondus. Investavimo žaidimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Lietuvoje vertybinių popierių rinka pradėjo kurtis 1991 metais, prasidėjus pirminiam privatizavimui. Lietuvos aukščiausioji taryba priėmė privatizavimo įstatymą, ir antrojoje 1991 metų pusėje prasidėjo masinis privatizavimas. Šio proceso metu buvo išleista paprastųjų vardinių akcijų. Jas įsigijo 1,5 mln. Lietuvos gyventojų. Toliau buvo kuriamos institucijos, reikalingos rinkai funkcionuoti. Vertybinių popierių rinkos atsiradimas Lietuvoje byloja apie ryškų ekonomikos postūmį į priekį.

Didžiąją praeito amžiaus dalį akcijos buvo tik turtingųjų privilegija, dabar jau padėtis pasikeitė ir investavimas pasidarė tinkama priemonė pasiekti tam tikrų finansinių tikslų. Nemažai žmonių pasiryžta ir investuoja, nes žino, mano kad žino, kurios bendrovės turi puikias galimybes ateityje būti pelningos, ir todėl yra vertos, kad į jas investuotų. Investavimas jiems gali sukaupti lėšų vaikų išsilavinimui ar saugiai senatvei, o gali paprasčiausiai būt pradinis įnašas įsigyjant adarbo uždaviniai: plačiau aptarti kokios yra akcijų rušys, invejeigu žmogus sutaupo bent 10% savo pajamų, ar jau turi santaupų, gali pradėti investuoti, tai yra leisti pinigams uždirbti pinigus. Ir nesvarbu, jeigu pradinės sumos nedidelės.

Tarkime, sutaupome viso labo 100lt per mėnesį. Kad sumos būtų didesnės, investuojame kas tris mėnesius po 300lt. Per 30 metų tokiu būdu investuotume 36000lt. Jeigu pavyktų investuoti su 20% metine grąža po 30 metų turėtume virš milijonų litų!.

Taip yra dėl to, kad visas pelnas reinvestuojamas - pradinė suma uždirbo palūkanas, šios palūkanos uždirbo kitas ir taip toliau. Tai vadinama sudėtinių procentų galia. Galutinė suma priklauso nuo pastoviai investuojamos sumos (mūsų atveju 100lt), nuo investicijų grąžos (20%) ir nuo laikotarpio (30 metų). Visi šie dydžiai vienodai svarbūs. Svarbu investuoti kuo didesnę sumą, siekti didesnės grąžos ir laikytis savo plano kdeja pasaulyje taip jau yra, kad kuo didesnio atlygio norime, tuo didesnė rizika. Tai galioja tiek investicijoms, tiek bet kokiai kitai veiklai. Kiekvienas iš mūsų galime prisiimti skirtingą riziką - tai vadinama tolerancijai rizikai. O nuo to priklauso, kokias investicijas pasirinksime - rizikingesnes ar labgiau konservatyvias.

Bendrai paėmus, tolerancija rizikai priklauso nuo amžiaus - kuo jaunesnis žmogus, tuo didesnę riziką jis gali prisiimti, ir atvirkščiai.

Daugumai žmonių, kurie gali prisiimti vidutinę ir aukštesnę riziką, rekomenduojama investuoti į akcijų fondus.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4823 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urtė
  • Investavimas akcijų rinka ir investiciniai fondai
    10 - 3 balsai (-ų)
Investavimas akcijų rinka ir investiciniai fondai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-akciju-rinka-ir-investiciniai-fondai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 03:24
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo