Investavimas į akcijas Lietuvoje


Įvadas. Akcijos, akcijų rinkos esmė. Makroekonominių ir mikroekonominių rodiklių įtaka akcijų kainoms. Investavimas į akcijas. Investicijų rizika. Akcijų rinkų prognozavimo svarba. Lietuvos vertybinių popierių rinkos ypatumai. Apb „Apranga“ akcijos. Apie įmonę. Akcijos kaina ir dividendai. Rizika. Kainos svyravimo rizika. Išvados. Literatūros sąrašas.


Lietuvos akcijų rinka tarptautiniu lygiu nėra labai didelė, vienintelėje Lietuvoje Vilniaus vertybinių popierių biržoje šiuo metu prekiaujama 72 bendrovių akcijomis.

Yra keletas priežasčių, kodėl akcijų rinkos gali būti vadinamas kaip orientuojančiu ekonomikos ciklo sekos indikatoriumi. Teoriškai akcijų rinkos turi teigiamą poveikį makroekonominiams rodikliams, kadangi akcijų kainos yra dabartine verte perskaičiuoti būsimi pinigų srautai (Zakaria, 2012). Kitaip sakant, dabartinės akcijų rinkų kainos įvertina būsimus dividendus, o būsimi dividendai turės įtakos ir realiai ekonomikai.

Išorinis veiksnys – užsienio kapitalo atėjimas į rinką – be abejo, didina daugybės investuotojų neįvertintų akcijų paklausą, taigi ir jų kainą, dažnai net viršijant realią akcijos vertę. Akcijų kainų kilimas, reiškia, jog mažėja vietos įmonių, kurių akcijomis prekiaujama biržoje, skolinimosi kaštai ir brangių projektų finansavimas tampa pelningas. Tokiu atveju įmonių pelnai pradeda didėti, o tai dar labiau kelia akcijų kainą (R. Bagdonas, D. Klimašauskas).

Apibendrinant galima teigti, kad svarbūs pasauliniai įvykiai, ypač tarptautinės krizės, paprastai sukelia didelius kainų svyravimus. Šių įvykių išskirtinumas sustiprina investuotojų reakcijas. Poveikis ypač jaučiamas, kai naujienos apie juos pateikiamos ilgą laiką.

Parduodamos prekės – avalynė, kaip ir automobiliai ar kelionės laikomos ne pirmo būtinumo prekėmis, todėl jų vartojimas ekonominio nuosmukio metu yra gan ženklus, tai parodo praktika 2009 m. krizės, kuomet įmonė dirbo netgi nuostolingai ir buvo atsidūrusi tikrai nepavydėtinoje situacijoje, kai teko didinti kapitalą norint išpirkti išleistas obligacijas, tačiau vėliau įmonė sėkmingai atsitiesė. Bendrai vertinant veiklos rizika aukšta, tačiau augimo perspektyvos neblogos.

  • Microsoft Word 248 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2924 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ineta
  • Investavimas į akcijas Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Investavimas į akcijas Lietuvoje. (2017 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-i-akcijas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 00:30
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo