Investavimas į auksą


Įvadas. Aukso savybės ir jo analizė. Investavimo procesas. Rizikos ir pajamingumo rūšys. Investavimo etapai. Investavimas į auksą. Investicinio portfelio įvairinimas. Auksinė taupymo programa. Centriniai bankai. Aukso investavimo būdai ir rizika. Valiutos apdraudimas. Rizikos valdymas. Aukso luitai. Monetos. Sertifikatai. Veiksniai, turintys įtakos aukso kainai. Aukso burbulas. Aukso rinkos analizė. Auksas Lietuvoje. Aukso atsargų vertė šiandien. Uždirbimas iš aukso. Prognozės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Auksas dažnai aptinkamas kvarco gyslose. Rūda smulkinama ir tirpinama. Auksas taip pat gaunamas iš grūdelių (aukso smėlio), randamų kai kuriuose žvirgždo ir smėlio sankaupose, kurios plaunamos arba įvairiapusiškai apdorojamos dragavimu. Aukso dalelės atskiriamos, po to tirpinamos.

40% pasaulio aukso iškasama Pietų Afrikos Respublikoje, tai sudaro nuo 700 t iki 1000 t per metus. Aukso taip pat randama ir kitose šalyse, kaip JAV, Rusijoje, Indijoje, o ypač didelių aukso telkinių yra Australijoje.

Auksas randamas ir grynuoliais. 1851 m. rastas grynuolis Čilėje svėrė 153 kg. Šiandien šis gerai pažįstamas geltonas metalas praverčia juvelyrams, stomatologams, naudojamas elektronikos pramonėje, bet daugiau kaip pusę aukso, iškasama per didelius vargus, grįžta atgal į žemę – jis palaidojamas banko rūsiuose kaip kapitalas.

Aukso ir kitų tauriųjų metalų produktai, pavyzdžiui, sidabro, paladžio ir platinos yra daugelį metų mėgstamos investicijos. Šios investicijos paprastai yra labai likvidus turtas, kuris gali būti konvertuojamas į grynuosius pinigus, be didelio vargo. Investavimas į tauriuosius metalus suteikia puikią apsaugą nuo infliacijos ir leidžia diversifikuoti savo portfelį, be to auksas yra universali valiuta. Tauriųjų metalų produktai yra gera investavimo priemonė, tačiau kaip ir visos investicijos - turi savo trūkumų.  

Iš 1 paveikslo matyti tai, jog rizika ir pelnas yra tiesiogiai priklausomi vienas nuo kito, t.y. kuo rizika didesnė, tuo didesnės investicinės grąžos galima tikėtis ateityje. Investicinė grąža – tai kompanijos arba investicinio projekto vertinimo rodiklis apskaičiuojamas pelną iki mokesčių dalinant iš savininkų lėšų sumos, arba iš nuosavybės ir įsipareigojimų sumos.

Investavimas į akcijų fondus. Akcijų fondai skirstomi į pasaulio rinkų, regionų ir sektorių fondus. Investuojant į šiuos fondus galima tikėtis didelės grąžos, tačiau galima susidurti: su rinkos rizika, kai rinkos vertė gali mažėti dėl didėjančių palūkanų normų, naujų rinkos priežiūros institucijų reguliavimo normatyvų, nepalankių ekonominių sąlygų; su specifine investavimo rizika, kai atskiras fondas nevykdo savo įsipareigojimų; su sandorio šalių atsiskaitymo rizika, kai yra prekiaujama nereguliuojamoje rinkoje ir kita sandorio šalis uždelsia arba nevykdo savo įsipareigojimų. Be šių rizikų galimos likvidumo, valiutos, infliacijos, rezultatų, nepalankios situacijos bei kitos rizikos. Dėl didelio akcijų fondų svyravimo, rekomenduojama investuoti ilgesniam laikotarpiui, mažiausiai 5–7 metams.

Investavimas į alternatyvaus investavimo fondus. Alternatyvūs investavimo fondai investuoja į brangų vyną, meno kūrinius, brangakmenius, senus automobilius ir kt. Tradicinės investavimo priemonės yra daug likvidesnės už alternatyvias investicijas. Didžiausia rizika su kuria susiduriama investuojant į alternatyvias investicijas yra likvidumo rizika, nes nėra garantijos, jog jos bus greitai parduotos. Taip pat, jų vertė yra meninė, dėl to gali kilti sunkumų jas vertinant.

Visos investicijos yra mažiau ar daugiau rizikingos, tačiau rizika ir pelnas yra tiesiogiai priklausomi vienas nuo kito, t.y. kuo rizika didesnė, tuo ateityje galimas pelnas bus didesnis.

Investicinė grąža ir pajamingumas yra vienas nuo kito tiesiogiai priklausantys veiksniai. Finansų rinkose investicinė grąža apibūdinama kaip galimi investuotų pinigų vertės svyravimai. Investicijų riziką apibrėžia standartinis nuokrypis – statistinis rizikos rodiklis, parodantis, kaip stipriai svyruoja vieneto vertės pokyčiai palyginus su jų vidutiniu pokyčiu. Kuo mažesnis standartinis nuokrypis, tuo mažiau svyruoja fondo vertė, todėl mažesnė ir fondo rizika. Yra išskiriamos šios rizikos rūšys, su kuriomis galima susidurti investuojant:

•Kapitalo – tai rizika investuotojui prarasti visas arba dalį investuotų lėšų;

•Valiutos rizika – nepalankus valiutos kurso pokytis gali sumažinti bendrąją investicijų grąžą;

  • Microsoft Word 751 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4099 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Investavimas į auksą
    10 - 8 balsai (-ų)
Investavimas į auksą. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-i-auksa.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 07:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo