Investavimas į gyvybės draudimo investicinius fondus


Įvadas. Teorinė apžvalga. Investicinių fondų ir gyvybės draudimo sampratos. Gyvybės draudimo klasifikacija. Ankstesniame skyriuje buvo kalbėta apie įvairias draudimo grupes ir jų klasifikacijas. Išlaidos ir mokesčiai. Klientų interesų apsauga. Universalaus gyvybės draudimo privalumai ir trūkumai. Analitinė tiriamoji apžvalga. Gyvybės draudimo padėtis Lietuvoje.


Esant pasaulinei ekonominei krizei, dažnas iš mūsų turimas santaupas laiko kojinėje ir tik retas pagalvoja apie investavimą ir savo šeimos apsaugą. Investavimas gali būti suprantamas kaip dabarties aukojimas dėl ateities arba kaip veiksmų intuicijos menas, siejamas su rizika.[1] Tačiau tuo pačiu investavimas – taupymo įgyvendinimas pasirinktoje investicijų formoje siekiant padidinti realią taupymo vertę. Laikoma, kad viena iš saugesnių investicijų rūšių yra investavimas į investicinius fondus. Tokie fondai gali atnešti ne tik tam tikras pajamas, tačiau ir finansinę apsaugą šeimai, sunkiausiu jai laikotarpiu. Kaupiamasis gyvybės draudimas - ilgalaikė investicija ir saugi artimųjų ateitis.

Pagrindinis fondų privalumas yra tas, kad sutaupo laiko, skirto įmonių vertybinių popierių analizavimui bei stebėjimui, taip pat apsaugo nuo mėgėjiškų klaidų. Galima investuoti didelę sumą iškart, nusipirkti fondo akcijų pakartotinai, kai to norima, arba reguliariai investuoti fiksuotą sumą per pasirinktą laikotarpį. Prie privalumo galima būtų priskirti pelno gavimas, kuris visas atitenka investuotojui, atskaičius mokesčius. Kita vertus, visa tai ne už dyką, ir investuotojas apkraunamas papildomais mokesčiais, kurie mažina bendrą investicijų grąžą. Sudėtinga yra pasirinkti ,,tinkamiausią” fondą, nes istoriniai rezultatai negarantuoja sėkmės ateityje, o investavimo strategijos laikui bėgant gali keistis.[2]

Investiciniai fondai gali būti klasifikuojami pagal kelis aspektus. Remiantis lietuviška literatūra minimos yra keturios pagrindinės fondų rūšys pagal investavimo priemones, t.y. pinigų rinkos, obligacijų, akcijų, mišrūs [4], [2]. Tačiau pagal Užsienio literatūrą investiciniai fondai skirstomi pagal investavimo politiką, t.y. atviri, uždari, globalių akcijų, obligacijų, užsienio rinkų, sektorių, stabilaus augimo ir draudimo investiciniai fondai.

Plačiau darbe bus kalbama apie investicinius draudimo fondus. Juos galima būtų apibrėžti kaip atskiru Draudimo įmonės turtu, kuris užtikrins įmonės būsimų prievolių, kilsiančių iš draudimo sutarčių, vykdymą.

Lietuvos Respublikos draudimo įstatyme, draudimas klasifikuojamas į gyvybės ir ne gyvybės. Darbe bus kalbama tik apie gyvybės draudimą, todėl plačiau bus apžvelgiamos jo klasifikacijos. Svarbu apibrėžti, kaip suprantamas yra gyvybės draudimas. Vieni šaltiniai apibrėžia, kad tai yra artimųjų žmonių finansinė apsauga, kiti – saugus taupymo būdas, o dar kiti – tam tikrų išmokų gavimas, įvykus draudiminiam įvykiui. Manau, kad pagrindinis tikslas tokio draudimo yra šeimos finansinė apsauga mirties atveju. Svarbu susimąstyti iš ko gyvens šeima, jei pagrindinis jos finansininkas mirs. Toks draudimas leidžia jaustis saugiam ir užtikrintam dėl ateities. Svarbu tik prieš draudžiantis nuspręsti, kokio tipo draudimo norėtume ir kiek pinigų galėtume skirti ilgalaikiam investavimui. Svarbu paminėti, kad tokiam draudimui taikomos yra mokesčių lengvatos. Gyvybės draudimo įmokos atitinkamu dydžiu mažina apmokestinamąsias pajamas arba atitinkamai apmokestinamąjį pelną. Tokios lengvatos taikomos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims.

Ankstesniame skyriuje buvo kalbėta apie įvairias draudimo grupes ir jų klasifikacijas. Gyvybės draudimas gali būti klasifikuojamas pagal kelis požymius. Svarbesni bus aptarti plačiau, o kiti tiesiog bendrai paminėti.

Kiek teko susipažinti su literatūros šaltiniais, gyvybės draudimas yra skirstomas į tris pagrindines grupes:

Draudėjas, per visą sutarties laikotarpį moka numatyto dydžio draudimo įmokas, o suėjus sutartyje numatytam terminui, gauna numatyto dydžio išmoką. Išmoka susideda iš draudėjo sumokėtų draudimo įmokų ir priskaičiuotų palūkanų sukauptam kapitalui. Minėtos sutartys būna ilgalaikės tad pasitaiko atveju, kad žmogus miršta dar terminui nesuėjus. Tokiu atveju jo paveldėtojams arba naudos gavėjams yra išmokamas sukauptas kapitalas ir palūkanos. Nutraukiant sutartį, anksčiau termino, draudėjas turi teisę gauti sukauptas per tam tikrą laiką lėšas, tačiau jų dydis gali būti net ir neigiamas.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomaš
  • Investavimas į gyvybės draudimo investicinius fondus
    10 - 2 balsai (-ų)
Investavimas į gyvybės draudimo investicinius fondus. (2017 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-i-gyvybes-draudimo-investicinius-fondus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 01:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo