Investavimas į pensijų fondus


Įvadas. Investavimo ir pensijų fondų sąvokų analizė. Investavimo į antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fondus galimybės, jų teikiama grąža. Investavimo į antrosios pakopos pensijų fondą galimybės. Investavimo į trečiosios pakopos pensijų fondus galimybės. Pensijų fondų grąža. Investavimo į antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fondus trūkumai. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Šiais laikais žmonės vis dažniau susimąsto apie savo ateitį ir apie tai, kas bus sulaukus senatvės, kadangi gerėjant gyvenimo sąlygoms, ilgėja ir žmonių amžius. Didžioji visuomenės dalis susimąsto ir apie būsimus pragyvenimo šaltinius, kai jie dėl savo amžiaus ir sveikatos nebegalės dirbti ir taps pensininkais. Kai kurie žmonės mano, jog jiems pakaks pensijos sukauptos privalomo socialinio draudimo fonde, į kurį buvo mokamos įmokos darbingo amžiaus laikotarpiu, tačiau šių žmonių lūkesčiai gali nepasiteisinti. Daugelis šiuolaikinių valstybių, tarp jų ir Lietuva, susiduria su gyventojų senėjimo problema, o tai reiškia mažėjant darbingo amžiaus žmonių skaičiui į Valstybinį socialinio draudimo fondą bus surenkama vis mažiau lėšų, kas lems pensijų išmokėjimų mažėjimą. Asmenys, besirūpinantys savo ateitimi, privalo ieškoti kitų būdų, kurie galėtų jiems užtikrinti orią bei aprūpintą senatvę. Viena iš galimybių tai padaryti- yra investuoti į antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fondus.

Investavimas gali būti suprantamas, kaiptam tikro kapitalo įdėjimas, siekiant jo padidėjimo.(Cibulskienė D., Butkus M., 2007, P. 11)

Apibendrinus, šias dvi sąvokas, galima teigti, jog investavimas yra procesas, kurio metu įdedamas kapitalas arba ištekliai, siekiant iš to uždirbti ateityje.

Išsiaiškinus, kas yra investavimas, kyla klausimas kuo jis susijęs su pensijų fondais?

Investuoti savo lėšas galima įvairiose srityse: į vertybinius popierius, į pinigų rinkos priemones, į nekilnojamąjį turtą ir t.t. Pensijų fondai- tai taip pat yra viena iš investavimo krypčių, kadangi jie yra apibrėžiami kaip investiciniai fondai, kuriems įstatymai nustato specialias sąlygas ir papildomus apribojimus, ir kurie yra orentuoti į gyventojų kaupiamas lėšas senatvei. (Andriukaitis D., Čeponytė Z. Ir kt., 2009, P. 50)

Investiciniai fondai, tokie kaip pensijų, yra apibūdinami kaip lėšų junginys, kurį valdo investicinė kompanija, šiuo atveju ta įmonė, kurioje pasirinksite kaupti papildomą pensiją, tai gali būti komerciniai bankai, draudimo įmonės.(Jurevičienė D.,2015, P.121)

Taigi, apibendrinus, galima teigti, jog pensijų fondai- tai investiciniai fondai, kuriuose sutelkiami investuotojų pinigai, valdomi investicinės bendrovės, siekiant sukaupti papildomas pajamas senatvei.

Investiciniams fondams, be abejo, nėra priskiriamas Valstybinio socialinio draudimo fondas, dar kitaip vadinamas pirmąją pensijų kaupimo pakopa, kadangi lėšos į šį fondą yra mokamos privaloma tvarka, tam tikru tarifu (šiuo metu 3%), nuo kiekvieno dirbančiojo darbo užmokesčio. Tačiau antrosios bei trečiosios pakopos pensijų kaupimo fondai yra priskiriami investiciniams, kadangi lėšas asmenys į šiuos fondus nusprendžia atsidėti savo noru, siekdami sukaupti kuo daugiau finansinių išteklių senatvei.

Antrosios pakopos fondas, tai vienas iš investicinių fondų, į kurį asmuo savo noru gali investuoti dalį dabar valstybės surinktų ,,Sodros mokesčių“, kurie buvo kaupiami žmogaus asmeninėje pensijų fondo sąskaitoje.(Andriukaitis D., Čeponytė Z. Ir kt., 2009, P. 50)

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2686 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Investavimas į pensijų fondus
    10 - 6 balsai (-ų)
Investavimas į pensijų fondus. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-i-pensiju-fondus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 00:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo