Investavimas ir jo principai


Finansinio investavimo principai. Investicijos yra kapitalo pervedimai siekiant jį padidinti arba išsaugoti jo vertę. Išsaugoti turto vertę. Turto vertės padidėjimo.


Pirmame skyriuje aptarėme, kad laisvų finansinių išteklių turintys subjektai gali skirti juos taupymui arba vartojimui. Sutaupytos lėšos gali būti investuojamos. Investuojant pinigines lėšas ir turtą siekiama gauti pajamų arba pelno.

Kai investuojama norint išsaugoti turto vertę, stengiamasi, kad investicijų rizika būtų mažiausia. Paprastai tokiais atvejais lėšos pervedamos į indėlius, perkami žemės sklypai. Saugios investicijos reiškia, kad tikimybė netekti dalies investuotos sumos yra žema, nors galimas investicinis pelnas taip pat nedidelis, labiausiai norima išvengti piniginių lėšų nuvertėjimo dėl infliacijos. Investuotojai, kurie tikisi laimėti dėl investuoto turto vertės padidėjimo, dažniausiai perka akcijas, išvestinius vertybinius popierius, kitą turtą, kurio vertė kinta, tikėdamiesi parduoti brangiau, nei mokėjo. Šis investavimo tikslas laikomas rizikingesniu, nei vertės išsaugojimas, nes akcijų ar aukso kaina gali tiek didėti, tiek mažėti. Trečia pagrindinė investavimo strategija yra pajamų gavimo siekis. Už obligacijas gaunamos palūkanos, už akcijas gaunami reguliarūs dividendai, įmokos už išnuomotą nekilnojamąjį turtą yra keli šitokio investavimo pavyzdžiai. Pajamų investavimo strategijos saugumas būna didesnis už vertės padidėjimo būdą, nes pajamas uždirbančių objektų vertė įprastai svyruoja mažiau. Daugelis investuotojų derina turto vertės padidėjimo ir pajamų gavimo tikslus, laukdami maksimalios grąžos esant jiems priimtinam rizikos (tikimybės netekti lėšų) lygiui.

Turime įsidėmėti porą svarbių dalykų. Pirma, kaip ir didžioji dalis finansų taikymo, investavimas yra nukreiptas į ateitį, todėl investuotojai niekada negali būti tikri dėl būsimosios savo lėšų vertės.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1399 žodžiai)
  • Kolegija
  • Danielė
  • Investavimas ir jo principai
    10 - 2 balsai (-ų)
Investavimas ir jo principai . (2018 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-ir-jo-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 01:58
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo