Investavimas realiu laiku Didžiosios Britanijos rinkoje


Įvadas. Investavimo samprata. Finansinių priemonių rūšys. Investavimas į akcijas. Didžiosios britanijos rinkos fundamentalioji analizė. Bendras vidaus produktas. Bazinė palūkanų norma. Infliacijos lygis. Nedarbas. Mokėjimų balansas. Valstybės skola. Gyventojų skaičiaus pokyčiai. Įmonių analizė. Aviva. Charles Taylor. Admiral group. Investavimo strategijos. Ilgalaikis investavimas ir spekuliavimas. Fundamentali analizė. Investavimas į vertės akcijas strategija. Investavimas strategija į augimo akcijas. Pajamų investavimo strategija. CANSLIM investavimo į akcijas strategija. Akcijų portfelio formavimas ir testavimas realiu laiku. Išvados. Literatūros sąrašas.


Greitėjant gyvenimo tempui vis daugiau žmonių trokšta finansinės nepriklausomybės, aprūpintos ir ekonomiškai stabilios senatvės. Yra daug būdų gauti pajamų nesusijusių su darbo užmokesčiu. Vienas pagrindinių tokių būdų yra investavimas į akcijų bei obligacijų biržoje. Didėjanti investicinių priemonių įvairovė leidžia net privatiems investuotojams investuoti ir viename portfelyje derinti akcijos, obligacijas, valiutų, kurių kainų pokyčiai tarpusavyje gali suteikti galimybę uždirbti lėšų. Investavimas akcijų biržoje vis dažniau tampa priimtinas ir individualiam, smulkiam investuotojui, kadangi prekybos platformos tampa vis patogesnės, o informacija ir mokymai lengvai prieinami tiek internete, tiek organizuojamuose specializuotuose mokymuose. Šiame projekte bus analizuojama Didžiosios Britanijos rinka, atlikta fundamentali jos bei pasirinktų įmonių analizė. bus plėtojama tema apie investavimą į akcijas, strategijas, fundamentinę bei techninę analizę. Aktyvus investavimas skatina investuotojo tobulėjimą nuolat ieškant naujų sprendimų, kaip išnaudoti rinkos dinamikos galimybes.

Darbo tikslas yra išnagrinėti investavimo pagrindinius principus, pasirinkti investavimo strategiją ir patikrinti ją investuojant realiu laiku demonstracinėje prekybos platformoje.

Atliksiu DB rinkos fundamentaliąją analizę.

Suformuosiu akcijų portfelį ir jį testuosiu realiu laiku.

Individualūs investuotojai dažnai būna neprofesionalai, todėl jų strategijos paprastai būna gan įprastos, nebent jie naudojasi profesionalų konsultantų paslaugomis.

Instituciniai invesuotojai (bankai, pensijų fondai ir kt.) veikia rinkoje kaip profesionalūs dalyviai, dažniausiai turi nemažą kapitalą.

Tikslų formulavimas ir investavimo išteklių bei ribų nustatymas. Tikslas turi būti pasiekiamas, įvertinami laisvi ištekliai, kurie taps investavimo kapitalu, renkama ir apdorojama informacija apie prieinamas investavimo priemones, įvertinama ekonominė situacija, apskaičiuojamos ateities prognozes ir t.t.

Ivestavimo proceso analizė. Šis procesas skirstomas į finansinių instrumentų analizę ir portfelio analizę. Individualaus investuotojo pinigų srautai ir investavimo tikslai skiriasi priklausomai nuo jo gyvenimo laikotarpio. Prieš pradedant investuoti, asmuo turi pakankamai sukaupti lėšų. Sukaupus lėšas, galima galvoti apie investavimo programą. Išskiriami keturi investuotojo gyvenimo etapai:

konsolidacijos fazėje investuotojai būna praėję savo karjeros vidurinį tašką, išsimokėję daugumą skolų ir sukaupę lėšų. Pajamos viršija išlaidas, dėl to gali būti investuotos ateičiai – pensijos laikotarpiui. Patraukios vidutinės rizikos investicijos;

Taupyti reikia pradėti anksti ir reguliariai. Pradėti taupyti reikia kuo anksčiau, santaupoms skirti kuo daugiau ir taupymą tęsti kuo ilgiau.

Nekreipti dėmesio į rinkos keliamą trumpalaikį svyravimą. Investuotojai padaro didžiausią klaidą, kai leidžiasi užvaldomi jausmų ir pasiduoda bandos jausmui. Dėmesį reiktų sutelkti į ilgalaikį laikotarpį ir tiesiog nieko nesiimti.

Susitelkti ties svarbiausiomis turto klasėmis. Siūloma vengti rizikos kapitalo, uždarųjų akcinių bendrovių akcijų, apribotos rizikos fondų. Kadangi investicijos yra apibūdinamos kaip dabartinių lėšų atidėjimas tolimesniam laikotarpiui, tai didelis dėmesys, kalbant apie investavimą, yra skiriamas taupymui. Turint pradinį kapitalą galima pradėt investuoti.

Akcijos, obligacijos, valiutos, žaliavos, nekilnojamasis turtas – tai investicijų rūšys, kurias pažinus galima tikėtis gauti pelno. A. V. Rutkauskas (2007) teigia, kad investavimas plačiąją prasme – tai bet koks procesas, kurio tikslas išsaugoti ir didinti piniginių ar kitokių lėšų vertę.

Kiekvienam investuotojui akcijos yra nepaprastai svarbi tiek ilgalaikio, tiek ir trumpalaikio investavimo dalis. Pelningas ilgalaikis investavimas į akcijas yra sudėtingiausia iš visų investavimo rūšių. Iš dalies taip yra todėl, kad akcijas veikia įvairiausi kintamieji, tarp jų – ekonominiai ciklai, akcijų biržos nuotaikos, konkrečių bendrovių veikla bei vertinimo klaisimai. Jų analizei reikia daug laiko ir žinių (Mellon. 2009).

Akcijos yra rizikingesnė investicinė priemonė už obligacijų indėlius. Rizikos laipsnį parodo akcijų kainos svyravimas. Politinė, ekonominė ar kitokia pasaulinio, regiono ar veiklos šakos padėtis gali būti tiesioginė akcijų kainos kitimo priežastis.

  • Microsoft Word 662 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (5061 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Investavimas realiu laiku Didžiosios Britanijos rinkoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Investavimas realiu laiku Didžiosios Britanijos rinkoje. (2016 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimas-realiu-laiku-didziosios-britanijos-rinkoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 01:16
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo