Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (2)


Įvadas. Nuosavybės vertybinių popierių konceptualieji aspektai. Akcijų termino samprata. Akcijų vertės nustatymo metodika. Fundamentinė analizė. Techninė analizė. Akcijų biržos. Kada investuoti į akcijų rinką? Investavimo strategijos. Pirkti ir laikyti. Dividentų strategijos. Vertės investavimas. Augimo investavimas. Sektorių strategija. Investavimo į akcijas rizika. Kapitalo rizika. Valiutos rizika. Šalies rizika. Rinkos rizika. Likvidumo rizika. Kitos sandorio šalies rizika. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo pagrindinis tikslas: išanalizuoti invertavimo į akcijas strategijas, supažindinti su akcijų vertinimo metodais bei suprasti kylančią riziką.

Darbo uždaviniai:

Aptarti vertybinių popierių kenceptualiuosius aspektus.

Išanalizuoti investavimo strategijas.

Supažindinti su kylančia rizika.

1.2 Akcijų vertės nustatymo metodika

Tai pirmas sumanaus investavimo žingsnis. Kyla klausimas, kaip tą vertę nustatyti? Akcijos kaina skaičiuojama pagal formulįę:

Kuriant investavimo į akcijas strategiją ir siekiant nustatyti jų vertę, taip pat galima ir patartina naudoti fundamentinę bei techninę analizes. Ilgą laiką buvo manoma, kad akcijų įvertinimą turi atlikti tik specialistai (jie yra geros kvalifikacijos, geba veikti dinamiškoje rinkoje, prognozuoti

kainas). Žinoma, specialistai pasiekia geresnių rezultatų, tačiau teoriniai vertės nustatymo metodai nėra labai sudėtingi. Finansinių investicijų analizės procesą galima suskirstyti į tris dalis:

Anot Dianos Cibulskienės bei Mindaugo Butkaus (2009), geriausia akcijų vertę nustatyti remiantis fundamentaliąja analitine informacija. Ji padeda nustatyti investicijoms patrauklias kompanijas bei palankų laiką pikti ar parduoti jų akcijas. Fundamentalieji akcijų vertės nustatymo metodai yra skirstomi į dvi grupes:

Fundamentalioji analizė tapo populiariausia JAV 1960 metai, kai akcijų rinkos Londone bei Niujorke suklestėjo. Finansų analitikai rekomenduodavo didėjančio kurso akcijas su dideliu pasiekimu. Problema buvo ta, kad jie neįvertindavo, ar gaunama grąža yra proporcinga prisiimtai rizikai. Būten tai, kad fundamentali analizė nekreipia dėmesio į riziką, pabėžia ir Kauno technikos universiteto dėstytojas Eimutis Valakevičius (2007). Pagrindinis fundanmentaliosios analizės tikslas- nustatyti akcijų, obligacijų ar kitų investavimo formų vertę, įvertinus "fundamentaliuosius faktorius". Tai apima daug informazijos: tiek bendrąją makroekonimijos būklę, tiek atskiros įmonės finansinės veiklos detales. Šis metodas kruopščiai apskaičiuoja tikslią tam tikros akcijos vertę. E. Valakevičius (2007) tiki, kad akcijos rinkos vertė turi geriausiai atspindėti ir tikrą kompanijos vertę. Svarbiausia šios analizės esmė, kad akcijos kainą lemia makroekonominiai, mezoekonominiai ir specifiniai veiksniai. Cibulskienė ir Butkus (2009) fundamentaliąją analizę apibūdina kaip svarbiausių ekonominių rodiklių interpretaciją. Cibulskienė (2007) ir Grigaliūnienė (2006) fundamentaliąją analizę labiau akcentuoja kaip įmonės analizę. Autorių teigimu fundamentalioji analizė yra vienas pagrindinių metodų, padedančių nustatyti akcijos vertę, analizuojant pagrindinius įmonės kapitalo rinkos rodiklius. Iš esmės tai reiškia, kad fundamentalioji analizė apima tik tuos rodiklius, kurie susiję su pačia įmone, t. y. pardavimų pajamos, dividendai, pelnas ir t. t., ir nenagrinėja pačios kapitalo rinkos būklės. Anot Lekavičienės ir Stašio (2005), fundamentalioji analizė tiria viską, kas yra už vertybinių popierių rinkų ribų, siekiant nustatyti kintančių vertybinių popierių kainų kryptį. Grigaliūnienė (2006) fundamentaliąją analizę labiau akcentuoja kaip įmonės analizę. Autoriės teigimu, fundamentalioji analizė yra vienas pagrindinių metodų, padedančių nustatyti akcijos vertę, analizuojant pagrindinius įmonės kapitalo rinkos rodiklius. Iš esmės tai reiškia, kad fundamentalioji analizė apima tik tuos rodiklius, kurie susiję su pačia įmone Ne visi autoriai fundamentaliąją analizę suvokia vienodai, tačiau galima įžvelgti panašumus. Apibendrinant šių autorių fundamentaliosios analizės apibūdinimą, galima išskirti fundamentaliosios analizės reikšmę – nustatyti akcijų rinkos kainas lemiančius fundamentaliuosius veiksnius, kurie nustato akcijų rinkos kainas ilgu laikotarpiu.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2797 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (2). (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimo-i-akcijas-strategijos-technine-ir-fundamentine-analize-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 14:36
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo