Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (3)


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Finansų inžinerijos katedra. Investavimo į akcijas strategijos , techninė ir fundamentinė analizė. Paskutinio ketvircio pelnas tenkantis vienai akcijai. Metinis pelno prieaugis –. Pasiūla ir paklausa. Lyderiaujanti ar atsiliekanti –. Įmonių veiklos rodikliai. Verslo ciklai –. Finansinę būklę parodančius rodiklius. Prekybos apimties pokyčiai. Kilimo ir kritimo linija. Nauji kilimai ir nauji kritimai. Elioto bangos teorija. Kaupimo arba kitimo modeliai. Galvos ir pečių modelis.


Investavimas - tai turimų lėšų pavertimas tam tikrais finansiniais aktyvais (pavyzdžiui obligacijų, akcijų ar nekilnojamo turto įsigijimas) siekiant, kad minėtieji aktyvai ateityje atneštų papildomą finansinę naudą. Pagrindinis investicijų šaltinis yra santaupos. Tam kad galėtume investuoti ir gautume pelną ateityje, turime kažko atsisakyti dabartyje, ir dalį gaunamų pajamų paskirti investavimui. Jei santaupas tiesiog kauptume ir niekur neinvestuotume, tai mūsų pinigai nuvertėtų dėl infliacijos.

Investuoti verta dėl daugelio priežasčių. Tai gali būti papildomas pajamų šaltinis šalia dirbamo samdomo darbo. Sėkmingai investuojant galima „įdarbinti pinigus“, ir investavimą paversti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu, užsitikrinti aprūpintą pensiją ar net sukaupti didelį kapitalą. Investuoti galima į akcijas, obligacijas, nekilnojamą turtą, išvestines finansines priemones (ateities sandorius, opcionus, palūkanų sandorius), pinigų rinkos priemones (valiutą, indėlius), auksą, sidabrą, kitas žaliavas. Mano referate bus nagrinėjamos investavimo į akcijas strategijos. Akcijos – tai vertybiniai popieriai, suteikiantys teisę į kompanijos turtą bei pelną. Jeigu kompanija veikia pelningai, akcijų savininkams yra išmokami dividendai (dalis kompanijos pelno). Investuotojai uždirba iš akcijų vertės pokyčio biržoje. Tačiau investavimas į akcijas yra rizikingas, nes akcijų vertė biržoje gali ne tik kilti, bet ir kristi. Taigi yra rizika prarasti investuotas lėšas. Investavimo į akcijas strategijos įgalina tą riziką valdyti, padeda priimti sprendimus, kurias akcijas ir kada pirkti bei kada geriausia parduoti. Svarbu turėti investavimo į akcijas strategiją, kadangi sėkmingas strategijos pasirinkimas sąlygoja solidžią investicinę grąžą, kai tuo tarpu investavimo strategijos neturėjimas gali sąlygoti nemenkus nuostolius. Mano darbo tikslas – aptarti investavimo į akcijas strategijas, plačiau panagrinėti fundamentinę bei techninę analizę. Darbo uždaviniai:

Akcijos – tai nuosavybės vertybiniai popieriai, atspindintys nuosavybės dalį bendrovėje. Akcijų turėjimas suteikia teisę gauti dividendus, balso teisę visuotiniame akcininkų susirinkime (balso svarumas priklauso nuo turimų akcijų kiekio). Akcijas išleidžia akcinės bendrovės (AB), siekdamos pritraukti lėšų, reikalingų bendrovės plėtrai. Vertybiniais popieriais prekiaujama viešai. Investavimas į akcijas yra rizikingesnis už investavimą į obligacijas, bet taip pat galimi dideli pelnai. Investavimo į akcijas strategijos padeda tą riziką valdyti. Yra sukurta begalės investavimo į akcijas strategijų, visos jos turi savo privalumų ir trūkumų. Deja, nėra tobulai veikiančios strategijos, kuri garantuotų pelną iš investicijų. Pasak Dianos Cibulskienės „Investicijų ekonomikos“ yra dvi pagrindinės investavimo į akcijas strategijos – aktyvi ir pasyvi. Aktyvios strategijos atveju aktyviai renkamasi, į kokias kompanijas investuoti, o pasyvi strategija paremta rinkos indeksu, kuris atspindi jam priklausančių įmonių akcijų kainų arba kapitalizacijos pokyčių vidurkį. Šiuo atveju investuojama į apibrėžtą kompanijų ratą, priklausantį kokiam nors rinkos indeksui, o bendrovių veiklos rezultatus atspindi šio indekso pokyčiai. Toliau šiame referato skyriuje aš trumpai apžvelgsiu investavimo į vertės akcijas strategiją, investavimo strategiją į augimo akcijas, dividendinio pajamingumo strategiją, ir CANSLIM strategiją.

Vertės investavimas yra viena iš labiausiai žinomų strategijų. Šios strategijos principas yra labai paprastas – pirkti akcijas, kurios biržoje kainuoja mažiau nei tikroji jų vertė. Vertės investavimo strategija remiasi prielaida, kad kiekviena kompanija turi savo tikrąją vertę, nuo kurios rinka dėl įvairių priežasčių trumpam nuolatos nukrypsta, tačiau ilguoju laikotarpiu akcijos vertė pabrangsta iki tikrosios vertės.Vertės investuotojai ieško kompanijų, kurios biržoje yra nepakankamai įvertintos, perka jų akcijas, laukia kol akcijų kaina pasieks tikrąją vertę, ir tuomet akcijas parduoda. Tačiau tai nereiškia, kad pagal šią strategiją reikia pirkti labiausiai atpigusias akcijas. Svarbu įvertinti kompanijos finansinius rodiklius, tokius kaip pajamos, dividendai, buhalterinė kompanijos vertė. Siekiama nustatyti kokios galėtų būti akcijų atpigimo priežastys, ir įsigyti geros kompanijos akcijas už mažesnę kainą.

  • Microsoft Word 217 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė (3). (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimo-i-akcijas-strategijos-technine-ir-fundamentine-analize-3.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:18
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo