Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė referatas


Finansų referatas.

Įvadas. Investavimas ir jo rūšys. Akcijos, strategijos. Techninė ir fundamentinė analizė. Techninė analizė. Fundamentinė analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Investavimas – tai turimų išteklių panaudojimas, norint įsigyti turto, už kurį ateityje būtų galima susigrąžinti ne tik investuotas lėšas, bet ir uždirbti. Investuodami į nekilnojamąjį turtąm tikimės jį išnuomoti arba parduoti ir gauti daugiau pinigų, negu jam išleidome. Investuodami į išsilavinimą, tikimės, kad įgytos žinios ir kvalifikacija padės ateityje uždirbti daugiau pinigų nei išleidome. Investuodami į verslą, tikimės, kad gausime daugiau pajamų, kurios padengs visas investicijas ir leis uždirbti dar daugiau pinigų. Investuodami į įvairių rūšių vertybinius popierius, tikimės gauti dividendų ar parduoti šį turtą brangiau nei už jį sumokėjome. Tačiau šiuose pavyzdžiuose pateiktas žodis „tikimės“. Kai kalbame apie investavimą, kalbame tik apie tikimybę. Vadinasi, visada išlieka rizika, kad investavimo rezultatai gali būti ir kitokie, negu tikėjomės. Nekilnojamasis turtas gali pabrangti ne tiek, kiek tikėjomės, arba išvis atpigti. Nuomos pajamos gali būti mažesnės nei tikėjomės. Darbo vietos pagal įgytą išsilavinimą gali nepavykti susirasti, arba atlyginimas neatitiks lūkesčių. Verybinių popierių kaina gali ne padidėti, o sumažėti, įmonė, kurios akcijas turime, gali dėl įvairių priežasčių negauti pelno ir neišmokėti dividendų. Galime sakyti, kad investavimas yra rizika, o rizika – tai tikimybė ar galimybė, kad gautieji rezultatai bus kitokie nei mes tikėjomės.

Darbo tikslas: susipažinti su investavimo į akcijas strategijas bei jų technine ir fundamentine analize.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kokios yra investavimo į akcijas strategijos;

Išsaiškinti kas yra techninė analizė;

Išanalizuoti techninės analizės modelius;

Išanalizuoti fundamentinę analizę.

Investavimas į vertybinius popierius susideda iš dviejų pagrindinių uždavinių. Pirmasis yra atlikti vertybinių popierių ir finansų rinkos analizę, kurios tikslas – įvertinti visų galimų investavimo priemonių riziką ir tikėtiną grąžą. Antrasis yra sudaryti optimalų portfelį iš finansų rinkoje cirkuliuojančių vertybinių popierių (E. Valakevičius, 2008).

Pajamos yra neapibrėžtos, t.y. dividendai gali būti neišmokami, o akcijų kaina antrinėje rinkoje gali kristi.

Strategijų yra sukurta begalė, tačiau kiekvienas turi atsirinkti jam priimtiną ir azartą keliančią investavimo į akcijas strategiją. Investuotojai net skirtstomi pagal tai, kokią strategiją yra pasirinkę. Investavimo į akcijas strategijos pasirinkimas yra atsakingas momentas, kadangi sėkmingas strategijos pasirinkimas sąlygoja solidžią investicinę grąžą, kai tuo tarpu investavimo strategijos neturėjimas gali sąlygoti nemenkus nuostolius. Reikia griežtai vadovautis savo pasirinkta strategija tam, kad investuotumėte kryptingai.

Investuojant į akcijas naudojamos dvi pagrindinės strategijos: aktyvi ir pasyvi. Aktyvios strategijos atveju aktyviai renkamasi, į kokias kompanijas investuoti, o pasyvi strategija paremta rinkos indeksu, kuris atspindi jam priklausančių įmonių akcijų kainų arba kapitalizacijos pokyčių vidurkį. Šiuo atveju investuojama į apibrėžtą kompanijų ratą, priklausantį kokiam nors rinkos indeksui, o bendrovių veiklos rezultatus atspindi šio indekso pokyčiai. Aktyvi strategija gali pasirodyti priimtinesnė. Tačiau gali atsitikti taip, kad 9 iš 10 žinomų investicijų fondų pelningumas bus mažesnis nei rinkos indekso. Tuomet laimėtų investuotojai, pasirinkę pasyvias investicijų strategijas ir investavę į rinkos fondų indeksus (D. Cibulskienė et al., 2009).

 • Finansai Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Gintarė
 • 13 puslapių (2823 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 82 KB
 • Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė referatas
  10 - 2 balsai (-ų)
Investavimo į akcijas strategijos, techninė ir fundamentinė analizė referatas. (2016 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/investavimo-i-akcijas-strategijos-technine-ir-fundamentine-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:07