Investavimo pagrindai, konspektas


Investicijos Investicijų įstatymo 2 straipsnis - piniginės lėšos ir įstatymais bei kitais. Padengti pinigų tiekėjų riziką. Apie teisi reguliavima pasiskaityt paciai skaidrese investicinė rinka. Jis susideda iš trijų pagrindinių stadijų. Naudojamų aktyvų pelningumo lygis. Investiciju rinkos dalyviai. Grynaisiais pinigais įskaitant ir valiutą. Priėmimas ir perdavimas. Įvairios investicinės priemonės. Trumpalaikio investavimo priemonės , paprastosios akcijos , vertybiniai popieriai su nustatyta pelno norma , spekuliacinės investavimo priemonės. Trumpalaikio investavimo priemonės. Taupomieji depozitai , sąskaitos bankuose , depozitiniai sertifikatai , trumpalaikiai komerciniai popieriai , vekseliai ir kt. Augančio įmonių pelno. Ypač aukšta rizika ir dideliais trumpalaikiais vertės svyravimais. Vertybiniai popieriai su fiksuotomis pajamomis. Konvertuojami vertybiniai popieriai. Spekuliacinės investicinės priemonės. Kitos paplitusios investicinės priemonės. Pagrindinės investavimo priemonių grupės. Investavimo priemonės pagal nuosavybės pobūdį Nuosavybės. Investavimo priemonės pagal generuojamas pajamas. Investicijų rūšys Investicijų įstatymo 3 straipsnis. Užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų. Investavimo sritis Investicijų įstatymo 8 straipsnis. Privataus ūkio investicijos. Skirtos ūkinei komercinei veiklai. Kapitalo panaudojimo investiciniame objekte pobūdis. Tiesioginio investavimo pirminėje rinkoje schema. Investicijoms per institucinius investuotojus. Investavimo proceso dalyviai Juridiniai asmenys. Pagal pagrindines veiklos kryptis. Pagal investavimo tikslus. Pagal siekiamą investicinį efektą. Pagal polinkį į investicinę riziką. Pagal investicinės veiklos mentalitetą elgseną.


pinigų srautais, pasiskirstančiais laike: su gana pastoviais ar labiau kintamais srautais;

naudos: ekonominės, socialinės, psichologinės, techninės, technologinės - inovacinės, aplinkosauginės - ekologinės ir kt. siekimu;

Investicinė rinka – rinka, kurioje pirkimo ir pardavimo objektai, yra įvairūs investiciniai instrumentai, investicinės paslaugos, užtikrinančios kapitalą ir finansinių investicijų procesą.

Investicinių rinkų struktūra gali būti apibrėžiama, kaip tam tikrų sąlygų, apibūdinančių paklausos, pasiūlos, kainų ir konkurencinę būklę kaip visoje rinkoje taip ir atskirose jos segmentuose, pasireiškimo sistema.

Tokiose sudėtingose sistemose cirkuliuoja įvairūs finansiniai instrumentai užtikrinantys visų tipų investuotojų investicinę paklausą. Šios rinkos yra aptarnaujamos specialių investicinių institucijų.

Šių charakteristikų (elementų) santykis nuolat kinta. Bendra dinaminė investicijų rinkos būklė ir jos kitimas yra sudėtingas ekonominis reiškinys. Jis formuojasi dėl daugelio nevienareikšmių rinkos vidinių bendrų ekonominių veiksnių įtakos.

Investicijų rinkos aktyvumas priklauso nuo jos elementų - paklausos, pasiūlos, kainų ir konkurencijos lygio santykio. Jis nustatomas analizuojant rinkos konjunktūrą.

Rinkos konjunktūra - tai veiksnių sistemos, darančios įtaką paklausos, pasiūlos, kainų konkurencijos lygio santykiui, pasireiškimas investicijų rinkoje ar jos segmentuose

Rinkos konjunktūros nagrinėjimas yra labai svarbus investuotojams dėl didelių rizikų.

Kaip ir bet kuriai rinkai, investicinės rinkos segmentams yra būdingos 4 stadijos (vystymosi etapai).

Pakilimas susijęs su rinkos procesų aktyvumo padidėjimu dėl ekonomikos pagyvėjimo. Šiam etapui būdinga didėjanti investavimo objektų paklausa, jų kainų didėjimas bei konkurencijos tarp investicinių tarpininkų plėtojimas.

Bumas apibūdinamas staiga padidėjusia visų investicinių prekių ir kitų investicinių objektų paklausa. Tačiau nors pasiūla didėja, ji negali visiškai patenkinti paklausos ir dėl to tuo pačiu metu didėja visų investavimo objektų kainos, investicinių tarpininkų pajamos.

Stabilizavimas (susilpnėjimas) susijęs su investicinio aktyvumo sumažėjimu dėl ekonomikos nuosmukio, taip pat su santykinai visų investicinių objektų paklausos patenkinimu bei tam tikru pasiūlos pertekliumi.

Kritimas yra labiausiai, jai nepalankus periodas investicinio aktyvumo požiūriu. Jam būdingas pats žemiausias paklausos lygis, investavimo objektų pasiūlos sumažėjimas. Šiame etape gerokai mažeja investavimo objektų bei investicinių prekių ir paslaugų kainos

Investicinė veikla glaudžiai susijusi su rinkos būklės vertinimu ir jos kitimo prognozavimu

Investicijų rinkos kitimo tendencijų makroekonominių rodiklių tyrimas yra gana sudėtingas ir daug informacijos reikalaujantis procesas.

Stebėjimas parenkant pirminius rodiklius, apibūdinančius investicinį klimatą ir investicijų rinkos esamos einamosios konjuktūros būklę;

Investicinės rinkos makroekonominė analizė yra nukreipta į šalies investicinio klimato įvertinimą ir dažniausiai apima šių prognozių įvertinimą:

Pagrindiniu investicinio patrauklumo rodikliu bet kokios nagrinėjamos srities yra laikomas naudojamų aktyvų pelningumo lygis, kuris gali būti skaičiuojamas dvejopai:

Vienas ir tas pats asmuo gali būti tiek finansinio turto pardavėjas, tiek jo pirkėjas. Tačiau visos ekonomikos požiūriu galutiniu pagrindiniu laisvų piniginių lėšų savininku ir kartu finansinio turto pirkėju, formuojančiu investicijų rinkos paklausą, yra namų ūkiai (šeimos).

Tarpininkai – įmonės, įstaigos ir organizacijos, o taip pat privatūs asmenys prisidedantys prie investavimo proceso , t. y. pirkėjų ir pardavėjų interesų suderinimo. Plačiąja prasme tai ne tik biržos, makleriai, investiciniai bankai ir pan., bet tai pa tokios organizacijos, kaip Investuok Lietuvoje ir pan.

  • Microsoft Word 578 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4202 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Investavimo pagrindai, konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Investavimo pagrindai, konspektas. (2019 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimo-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 03:23
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo