Investavimo priemonių palyginimas praktiniu aspektu


Finansų referatas. Įvadas. Investavimo samprata. Investavimo sprendimo procesas. Investavimas globalioje rinkoje. Informacija apie rinkas. Investavimo instrumentai. Akcijos. Investuotojo rizika. Prekyba akcijomis. Analizė. Fundamentinė analizė. Techninė analizė. Cfd ( sandoris dėl skirtumo ). Išvados. Literatūros sąrašas.


Investavimas yra viena svarbiausių ekonomikos veiklų, kadangi, tai ekonomikos variklio dalis. Įmonės, valstybė bei namų ūkiai, turėdami perteklines lėšas, gali jas panaudoti ir gauti grąžą. Taip pat investuodami prisidedame prie ekonomikos skatinimo, kadangi mūsų investuoti pinigai keliauja ekonomikos ratu, t.y. įmonės gauna finansavimą, skatinama verslo plėtra, auga ekonomika. Palaipsniui tobulėjant telekomunikacijų bei informacinių technologijų industrijai bei augant finansų rinkai atsirado naujų finansinių instrumentų, kurie padeda diversifikuoti investicijas, skatina investuoti mažas lėšas turinčius investuotojus bei suteikia nemažo pelno galimybes. Investavimas mūsų visuomenei itin reikšmingas, kadangi fiziniai amenys gali saugoti bei didinti turimas lėšas, juridiniai investuotojai, kaip bankai, investicinės bendrovės bei draudimo kompanijos skatina verslo plėtrą, finansavimą.

“Portfeliniai investuotojai” , nors investuoja stambiai, tačiau nesiekia įtakoti ir dalyvauti įmonės valdymo procese ir siekia gauti pelną tik iš paprasto investicinio portfelio turėjimo.Portfeliniai investuotojai dažniausiai yra stambias lėšų sumas valdantys subjektai – bankai, draudimo bendrovės, investicinės kompanijos bei fondai.

Smulkūs investuotojai dažniausiai fiziniai asmenys, investuojantys nedideles sumas ir perkantis nedidelius akcijų kiekius.

Taip pat investuotojus galima skirstyti į kitas 2 dalis :

nori laikyti investicijas ilgai, mažiausiai metus;

prisiima mažesne rizika ir perka patikimus finansinius instrumentus;

siekia gauti pelną ir dividentų, palūkanų bei kapitalo prieaugio;

dažniausiai naudojasi savo pinigais, o ne skolinasi.

Informacinių technologijų bei komunikacijų industrijos tobulėjimas, tai įgalino greitai ir saugiai atlikti sandorius bei gauti informacijos.

Rinka yra mechanizmas, suvedantis prekių ar paslaugų pirkėjus pardavėjus. Finansų rinkos prekė yra finansinis turtas. Finansų rinkos yra svarbi ekonomikos dalis, per jas vyksta finansavimo ir investavimo procesai. Finansų rinkų išsivystymas priklauso nuo šalies išsivystymo. Ekonominė informacija yra tarsi finansų sistemos kraujas, tik dėl jos keičiasi investuotojų lūkesčiai, nuomonės, analizės, instrumentų kainos. Informacija gali būti vieša bei privati. Informacijai sekti dauguma profesionalių rinkos dalyvių naudoja “ Thomson Reuters”, “ Datastream” arba “Bloomberg” agentūrų informacines sistemas bei internetą.

Valstybiniai šaltiniai, tai įvairios šalių institucijos, kaip Finansų ministerija, Centrinis bankas, Tarptautinis valiutų fondas, Lietuvos bankas, Statistikos departamentai ir kt.;

Naujienų agentūros, pvz.: Lietuvoje “Baltic News Service”.

Ekonomikos organizacijos, pavyzdžiui, “The Economics Intelligence Unit” (EIU) leidžia 83 atskiras ketvirtines apžvalgas ir metinį priedą apie 160 šalių ekonomines ir verslo perspektyvas.

Internetas, t.y. galima rasti ekonominius tyrimus, apžvalgas, kainų bei kursų informacija, statistiniai duomenys ir kita svarbi informacija.

Tobulėjant sparčiai įvairių sričių technologijoms kaip telekomunikacijos, informacinės technologijos bei kitos šiuolaikiškos ir perspektyvios šakos, neatsilieka ir finansų rinka, kuri laikui bėgant siūlo vis naujus bei įvairius investavimo instrumentus. Darbe bus praktiniu aspektu išnagrinėti 2 instrumentai – akcijos bei viena iš išvestinių finansinių priemonių – CFD ( angl. Contract for difference) – sandoris dėl skirtumo.

 • Finansai Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Arnas
 • 20 puslapių (2897 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 430 KB
 • Investavimo priemonių palyginimas praktiniu aspektu
  10 - 6 balsai (-ų)
Investavimo priemonių palyginimas praktiniu aspektu. (2015 m. Gruodžio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/investavimo-priemoniu-palyginimas-praktiniu-aspektu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:59