Investavimo proceso analizė


Įvadas. Investavimo procesas. Rizikos ir pajamingumo rūšys. Investavimo etapai. Investicinio portfelio sudarymas ir investavimo strategijos. Išvados. Literatūra.


Investavimas – tai lėšų ar kitokio pobūdžio turto įnašas į įvairių formų materialųjį ar nematerialųjį turtą. (1,13) Investuojant siekiama išsaugoti arba padidinti kapitalo vertę arba gauti pajamas. Investuoti galima į akcijas, obligacijas, nekilnojamąjį turtą, meno kūrinius, vyną, išvestines finansines priemones (ateities sandorius, opcionus, palūkanų sandorius), pinigų rinkos priemones, auksą, sidabrą, naftą bei kitas žaliavas.

Temos aktualumas. Šiuo metu kyla vis didesnis susidomėjimas investicijomis, nes žmonės siekia gauti pelno iš investavimo proceso bei padidinti savo turimą kapitalą. Norint, tikslingai ir sėkmingai investuoti reikia išanalizuoti investavimo procesą, galimas investicijų rizikas bei investavimo strategijas.

Darbo tikslas – išanalizuoti investavimo procesą.

Darbo uždaviniai:

Darbo metodai:

Investavimo procesas – tikslingi investuotojo veiksmai, kuriais jis siekdamas naudos ateityje įgyja nuosavybės teisę arba kreditoriaus reikalavimo teisę į investuojamąjį objektą arba įgyja teisę naudoti ir valdyti investavimo objektą. Investuotoju gali būti fizinis ar juridinis asmuo, vyriausybė bei finansų institucijos. Investicijoms yra būdingi trys pagrindiniai bruožai:

atsisakymas tenkinti kitus poreikius investavimo metu;

investuojant visada susiduriama su rizika. (1,13)

Investavimas į pinigų rinkos priemones. Pinigų rinkos priemonės – tai finansinės priemonės, kuriomis paprastai prekiaujama pinigų rinkoje, prie jų priskiriami:

Iždo vekseliai – tai trumpalaikiai (iki vienerių metų trukmės) vyriausybės vertybiniai popieriai. Lietuvoje juos platina Finansų ministerija per Lietuvos Banką.

Komerciniai vekseliai – tai privačių kompanijų išleisti trumpalaikiai skolos vertybiniai popieriai;

Nors pinigų rinkos priemonės yra skirtingos, jos pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis: maža rizika, dideliu likvidumu, trumpu išpirkimo terminu bei mažais pervedimo kaštais. Šių priemonių laukiamas pelningumas žinomas iš anksto, tačiau jis būna mažas arba vidutinis, kadangi pinigų rinkos priemonės yra saugesnės ir likvidesnės nei kiti vertybiniai popieriai.

Investavimas į mišriuosius fondus. Mišrusis (subalansuotas) fondas viename portfelyje gali sujungti obligacijas, akcijas bei pinigų rinkos priemones. Subalansuotas fondas skirtas investuotojam, kurie ieško saugumo, vidutinio pajamingumo. Kadangi investuojama į skirtingas finansines priemones, fondo vertės svyravimai yra sumažinami, dėl to rizika yra vidutinė, tačiau didesnė nei investuojant tik į obligacijas ir mažesnė, nei investuojant tik į akcijas.

Investavimas į fondų fondus. Tai daugelio investuotojų sutelktos lėšos, kurias profesionalūs investicijų valdytojai investuoja į įvairius investicinius fondus. Šių fondų rizika yra sumažinta du kartus lyginant su investavimu tik į akcijas, investicijos yra valdomos dviejų ir daugiau profesionalių valdytojų. Investavimo terminas yra ilgalaikis, prasidedantis nuo 3 metų. Kuo didesnė fondo dalis investuojama į akcijas, tuo rizika yra didesnė bei didesnis laukiamas pelningumas. Investuojantys į fondų fondus asmenys ne visada apsaugoti nuo pagrindinių rizikos tipų, tokių kaip rinkos rizika, likvidumo rizika ir kredito rizika. Investuojant į užsienio kapitalą galima patirti valiutų riziką.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2757 žodžiai)
  • Karina
  • Investavimo proceso analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Investavimo proceso analizė. (2016 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/investavimo-proceso-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:18
×