Investicija į tauriuosius metalus


Santrauka. Summary. Įvadas. Tauriųjų metalų ir investicijų sąvokos. Taurieji metalai. Auksas. Investavimas į sidabrą. Investavimas į platiną. Tauriųjų metalų investavimo būdai. Investavimas perkant pačią žaliavą. Ateities sandoriai. Akcijos. Investiciniai fondai. Etf fondai Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Priedai.


U.A., K.G. Investavimas į tauriuosius metalus. Referatas. Darbo vadovas lekt. Audrius Lukoševičius, Kauno kolegijos Vadybos fakulteto, Apskaitos ir finansų katedra.

Darbo apibūdinimas: darbe nagrinėjamas investavimas į tauriuosius metalus, tokiu kaip auksas, sidabras, platina. Aptariami galimi investavimo būdai į žaliavas bei kiti aktualūs klausimai susiję su investavimu į žaliavas.

Darbo problema: kuris investavimo būdas ir kuri žaliava yra geriausia, norint investuoti į tauriuosius metalus.

Darbo metodai: informacijos šaltinių ieškojimas, statistinių duomenų analizė, duomenų atrinkimas, apibendrinimas.

Darbo struktūra: teorinėje dalyje aptariami taurieji metalai, o praktinėje dalyje nagrinėjami investavimo į tauriuosius metalus būdai.

Darbo rezultatai: .Plačiausias pritaikymas yra sidabro ir aukso, aukščiausios kainos – aukso. Taip pat auksas yra mažiausia investavimo rizika, nes aukso vertė yra laiko patvirtinta, taip aukso yra nuolatinė paklausa. Taigi, auksas yra vienas iš stabiliausių ir pelningiausių investicijų ir kapitalo didinimo būdų. Vienareikšmiškai geriausio būdo investuoti tauriuosius metalus nėra, kadangi viskas priklauso nuo investuotojo poreikių bei galimybių. Todėl investuotojas pats pasirenka jam priimtiniausia būdą.

Darbą sudaro 18 puslapių, 3 paveikslai, 8 literatūros ir informacijos šaltiniai.

The main problem which type of investment and which raw material is best for investing in precious metals.

Methods of work – searching for information sources, analyzing statistical data, selecting data, summarizing.

The structure – in the theory part precious metals are described, while the practical part deals with methods of investing in those precious metals.

The results – silver and gold are the mainly used precious metals, while GOLD has the highest price. Gold has the lowest investment risk because of its constant demand. Therefore, gold is the most stable and profitable way to increase capital. There is no best way to invest in precious because everything depends on the investors’ needs and opportunities, thus, the investor chooses the most suitable way for him.

Scope of the work – 18 pages, 3 diagrams, 8 sources of literature and information.

Visų pirma, investavimas į auksą yra skirtas apsaugoti pinigų vertę. Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse investavimas į auksą yra pigesnis, nes nėra taikomi PVM ir muito mokesčiai. Investavimas į auksą nėra toks paprastas. Norint investuoti privalu išmanyti aukso fizines savybes. Investicinio aukso praba privalo būti 900 - 999,99. Labai svarbu, kad investuojamo aukso luitas ar monetos išlaikytų visus fizinius parametrus, kadangi auksas yra minkštas ir lengvai deformuojamas metalas. Kilus įtarimui dėl aukso kokybės yra atliekamas cheminis tyrimas - prabavimo procesas. Netgi paprastas lietimas pirštais mažina aukso vertę, nes pirštų antspaudai gerai matosi ant nupoliruoto paviršiaus, o norint juos nuvalyti, galima pakenkti fizinėms aukso savybėms.

Investicinis auksas gaminamas štampavimo arba liejimo būdu. Kiekvienam aukso luitui yra suteikiamas unikalus numeris. Ant luito būna nurodytas gamintojo logotipas, svoris bei aukso grynumas. Tačiau perkant investicinį auksą reikės sumokėti kiek daugiau, nei kaina biržoje, nes platintojai užsideda kelių procentų antkainį.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3306 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Investicija į tauriuosius metalus
    10 - 3 balsai (-ų)
Investicija į tauriuosius metalus . (2018 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicija-i-tauriuosius-metalus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 01:30
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo