Investicijos į vyną


Įvadas. Alternatyvios investicijos palyginimas su tradicinėm investavimo priemonėm. Vynas. Investicinio vyno kainas atspindintis indeksas „Liv-ex 100 Benchmark Fine Wine“, punktais. Į kokį vyną galima investuoti. Vynas, į kurį daugiausia investuojama*. Vyno kaina. Investicijų į vyną rizika. Investicinio vyno įsigyjimas. Pokyčiai. Išvados. Literatūros šaltinis.

-Ilgaamžis – gerai ir ilgai bręsta butelyje-Gerai vertinamas specializuotoje spaudoje-Klasifikuotas-Seniai žinomas-Cirkuliuoja antrinėje rinkoje

Investicinio vyno kainos pokytis priklauso nuo:-vertinimų, t.y. kiek garsūs ir įtakingi vyno ekspertai, tokie kaip Robertas Parkeris, „Wine Spectator“ ar „Decanter“, suteikia balų vynui -ūkio, jo klasifikacijos, reputacijos ir dydžio-vynmedžio kokybės – gerų metų derliaus vynas visuomet brangesnis-ekonominės situacijos-paklausos ir pasiūlos iš naujų rinkų, tokių kaip Rusija ir Kinija.

-Iš anksto/„en peimeur“ iš savo vyno tiekėjo-Tiesiogiai iš vyndarių (ne visuomet įmanoma)-Internetu (yra rizika įsigyti netinkamai laikyto, sugadinto vyno)-Aukcionuose

Žinoma, investuojant į vyną nereikia ir negalima tikėtis tokios milžiniškos investicijų grąžos, tačiau vidutiniais skaičiavimais realus investicijos metinis vertės augimas yra apie 15%. Vyno industrijos ekspertai teigia, kad geriausi investuotojai iš kai kurių vynų gali tikėtis net 30% metinio vertės augimo. Be abejo, kaip ir bet kurios kitos investicijos, vynas taip pat gali nuvertėti.

Gero vyno paklausa visuomet viršija pasiūlą. Kadangi gero derliaus vyno butelių skaičius ribotas, kiekvienas atkimštas butelis kelia likusiųjų vertę.

Garsiausias pasaulio vyno kritikas, amerikiečių žurnalistas Robertas Parkeris nuolat vertina įvairius vynus, skirdamas jiems taškus šimtabalėje sistemoje. Jei vynas R.Parkerio yra įvertinamas 90 ar daugiau balų, tikėtina, kad jis taps puikia investicija. Vyno rinkoje jau įprasta, kad R.Parkerio vertinimai tiesiogiai atsiliepia konkretaus vyno paklausos ir kainos augimui.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 234 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1223 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zivile
  • Investicijos į vyną
    10 - 2 balsai (-ų)
Investicijos į vyną. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicijos-i-vyna.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:23
×