Investicijos ir palūkanų norma


Investicijos ir palūkanų norma. Ribinis polinkis investuoti. Investavimas ir jo kryptys. Investavimas į obligacijas ir obligacijų fondus. Investavimas į akcijas ar akcijų fondus. Investavimas indėlių forma. Investavimasį nekilnomąjį turtą. Privataus sektoriaus investicijos kintant palūkanų normai Tyrimo objektas .


Konjunktūriniai svyravimai – laikini, nepastovūs, nuolatos besikeičiantys, priklausomi nuo tam tikrų rodiklių.

Pirmiau investicijų išlaidos buvo nagrinėjamos kaip išorinis (egzogeninis) kintamasis, dabar jos tampa vidiniu (endogeniniu) kintamuoju, nes kaip modelio dalis įtraukiama palūkanų norma.

Investicijų išlaidos skiriamos naujiems gamybos pajėgumams kurti, gyvenamųjų namų, pramonės ar žemės ūkio statybai finansuoti, taip pat prekių atsargoms sudaryti. Jos padidina fizinio kapitalo apimtį ekonomikoje, kartu priklauso nuo palūkanų normos lygio.

Investicijoms finansuoti firma skolinasi pinigų šiandien. Ji turi būti tikra, jog investicijos duos pakankamai papildomo pelno, kad būtų galima sumokėti kreditą kartu su jo palūkanomis. Dėl to būsimasis pelnas turi būti didesnis už einamąsias išlaidas, kad firma sumokėtų paskolos palūkanas. Kuo didesnės palūkanos, tuo didesnis turi būti skirtumas tarp būsimojo pelno ir investicijų dabartinių išlaidų. Tai būtina sąlyga, kad projektas taptų priimtinas.

Bet kuriuo metu firma disponuoja keliais įgyvendinti parengtais investiciniais projektais, pavyzdžiui, naujų gamyklų statybos, kompiuterinės sistemos kokybės gerinimo, telefoninio ryšio atnaujinimo ar susidėvėjusių krovininių vežimėlių pakeitimo. Tačiau, kai palūkanų norma didelė, tik menka šių projektų dalis bus pelninga, kai maža - pelno turės daugelis šių projektų, nes tokioje situacijoje nebūtina, kad būsimasis pelnas smarkiai viršytų einamąsias investicijų išlaidas. Visa tai reiškia, jog didelė palūkanų norma mažina firmos suinteresuotumą investuoti. Ir atvirkščiai, kai palūkanų norma maža, investuojama daugiau.

Investuoti galima įvairiais būdais. Investavimas į akcijas ir akcijų fondus ( užsienio ar savo šalies), obligacijas ir obligacijų fondus, valiutų fondus, nekilnomąjį turtą, įrangą, terminuotus ir neterminuotus indėlius. Panagrinėkime keletą investavimo būdų.

Tyrimo objektas — privataus sektoriaus materialinės investijos to meto kainomis ir Lietuvos Banko palūkanų normos 3 mėnesių vidurkis.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1643 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sunn
  • Investicijos ir palūkanų norma
    10 - 3 balsai (-ų)
Investicijos ir palūkanų norma. (2018 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicijos-ir-palukanu-norma.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 18:49
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo