Investicijų fondų funkcionavimo ypatumai Lietuvoje


Įvadas. Investicinių fondų samprata ir funkcionavimas. Investicinių fondų tipai. Investicinių fondų vertinimas. Išvados. Literatūra.


Temos aktulaumas. Lėšų investavimas į vertybinius popierius, akcijas ar kitur, leidžia investuotojams uždirbti daugiau, nei pinigus laikant banko sąskaitoje arba „kojinėje“. Investavimas reikalauja specialių žinių ir praktikos. Nors šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę investuotojui gauti vienodo lygio informaciją, bet ne kiekvienas investuojantis asmuo turi pakankamai laiko, patirties, bei žinių, tam, kad galėtų pasiekti savo finansinius tikslus. Todėl įvairių rūšių investiciniai fondai gali palengvinti investuotojams pasiekti savo finansinius tikslus.

Darbo tikslas – išanalizuoti investicinių fondų funkcionavimą.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti investicinius fondus.

Apibrėžti investicinių fondų tipus.

Pateikti investicinių fondų vertinimą.

Numatomi šaltiniai. Naudotis internetinais šaltiniais ir vadovėliu.

Darbo struktūra. Pirmoje dalyje pateiksiu investicinių fondų sampratą ir funkcionavimą. Antroje dalyje aprašysiu investicinių fondų tipus. Paskutinėje dalyje pateiksiu kaip yra vertinami investiciniai fondai.

Investiciniai fondai yra tarsi išsigelbėjimas investuotojui, kuris tik pradeda investuotį. Investicinis fondas — tai bendras daugybės investuotojų finansinis turtas, patikėtas valdyti valdymo įmonei, tai yra investuoti pagal apibrėžtą strategiją ir laikantis fondo prospekte nustatytos tvarkos bei sąlygų. [5] Investiciniai fondai, kaip finansų tarpininkai, veikia bendros dalies nuosavybės principu ir valdo fiziniams ir juridiniams asmenims priklausantį turtą. Investiciniai fondai kaupia lėšas, siekdami jas investuoti ir gauti kuo optimalesnę grąžą. Dažniausiai tokius fondus valdo valdytojai, kurie stengiasi kuo geriau diversifikuoti savo turimą investicijų portfelį. (1;31) Investuotojui tokį portfelį sudaryti sunku, nes reikia daug lėšų, kvalifikuotų žinių, patirties ir kita. Šiuo atveju susiduriama su rizika negauti laukiamų pajamų, ypač krizės metu. Fondo sėkmė dažnai yra pagrista vadovo kompetencija, apsukrumu, intuicija.

Investiciniai fondai yra prieinami visiems investuotojų, kadangi į daugelį jų galima investuoti mažomis sumomis. Investuotojas netgi gali automatizuoti investavimą į investicinius fondus, šią paslaugą teikia daugelis bankų. Tokiu atveju nustatyta suma kiekvieną mėnesį bus pervedama į investuotojo nurodytą investicinį fondą.

Apibendrinant galima teigti, kad investiciniai fondai yra vienas iš geriausių varijantų investuotojui investuoti savo pinigus, jei investuotojas neturi pakankami žinių apie investavimą. Tačiau investuotojas turi nuspręsti į kuri investicinį fondą investuoti labiausiai apsimoka, todėl jam reikia išmokti suprasti kas vyksta su jo investicijomis ir pasirinkti teisingiausia investicini fondą. Nors investuotojas gali pasirinkti geriausia investicini fondą, tačiau visada išlieka rizika prarasti pajamas.

Kadangi yra daug skirtingų akcijų, todėl yra ir daug skirtingų akcijų fondų. Dažniausia pasitaikantys yra augimo, vertės, pajamų, indekso, pramonės sektoriaus akcijų fondai. Augimo akcijų fondai investuoja į dideles plėtros perspektyvas turinčias kompanijas, todėl tikimasi, kad šių kompanijų akcijų vertė augs greičiau nei rinkos vidurkis. Vertės akcijų fondas – tai fondas investuojantis į nepakankamai rinkoje įvertintų kompanijų akcijas. Pajamų fondai perka reguliariai dividendus mokančių įmonių akcijas. Indekso fondų tikslas kuo geriau atkartoti tam tikro akcijų indekso rezultatus. Sektoriaus fondai investuoja į tam tikrą pramonės sektorių. Akcijų fondai taip pat yra skirstomi pagal geografinį principą – tai yra atsižvelgiant į tai kokiame regione jie investuoja.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 80 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3024 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Investicijų fondų funkcionavimo ypatumai Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Investicijų fondų funkcionavimo ypatumai Lietuvoje. (2016 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciju-fondu-funkcionavimo-ypatumai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 13:03
×