Investicijų į Tesla, Inc. akcijas ir auksą ypatumai ir galimybių įvertinimas


Įvadas. Teorinė dalis. Investicinių priemonių esmė. Sąvokos. Klasifikavimas. Pasirinktų investicinių priemonių teorinių aspektų analizė. Akcijos. Investicinis auksas. Apie „Tesla, Inc. “. Analitinė – metodinė dalis. Tiriamojo objekto aplinkos pristatymas. „Tesla, Inc. “ akcijų rinka. Investicinio aukso rinka. Praktinė dalis. „Tesla, Inc. “. Investicinis auksas. Palyginimas Išvados. Literatūros sąrašas.


Problema. Tinkamas finansinių priemonių, į kurias reikia investuoti, pasirinkimas ir jų valdymas, kad jos atneštų pelną.

Tyrimo objektas. „Tesla, Inc.“ akcijų ir aukso investicijų palyginimas (pelnas, būsima vertė, rinkų išanalizavimas).

Darbo tikslas. Pasirinkti investicijas, kurios atsipirktų, investavus 5 metų laikotarpiui. Taip pat jas palyginti ir išrinkti naudingesnę.

Darbo rezultatai ir praktinė nauda. Tinkamas priemonės pasirinkimas į kurią norima investuoti. Gebėjimas prognozuoti būsimą akcijų, metalų ar kitų finansinių priemonių būsimą kainą bei pelną. Akcijų ir aukso rinkos išanalizavimas. Teorinių aspektų aptarimas.

„Tesla, Inc.“ (anksčiau „Tesla Motors“) – amerikiečių automobilių gamintojas, energijos taupymo įmonė ir saulės baterijų gamintojas, įsikūręs Palo Alto, Kalifornijoje. Bendrovė įkurta 2003 m., Įmonė specializuojasi elektrinių automobilių, ličio jonų baterijų energijos saugojimo ir gyvenamųjų fotoelektros plokščių gamyba (per dukterinę bendrovę „SolarCity“). Papildomi produktai, kuriuos „Tesla“ parduoda, yra „Tesla Powerwall“ ir „Powerpack“ baterijos, saulės baterijos ir saulės stogo čerpės.

Generalinis direktorius Elonas Muskas sakė, kad jis įsivaizduoja „Tesla“ kaip technologijų kompaniją ir nepriklausomą automobilių gamintoją, kurio tikslas – galiausiai pasiūlyti elektra varomus automobilius už prieinamą kainą vidutiniam vartotojui. Bendrovė pavadinta Serbijos elektrotechniko ir fiziko Nikola Tesla vardu.

Mano nuomone, „Tesla, Inc.“ turi didžiulį potencialą tobulėti ateityje ir užaugti viena didžiausių įmonių, nes jie yra lyderiai savo srityje. Ši sritis yra dar tik populiarėjanti ir elektromobiliai dar nėra labai patogūs kasdieniam naudojimui, tačiau šia problemą, manau, netolimoje ateityje išspręs ši bendrovė, tada visi pardavimai turėtų išaugti ir įmonė pradės dirbti pelningai.

Kaip matome 3 ir 4 paveikslėliuose elektromobilių naudojimas ir vertė auga tikrai sparčiai. Vartotojai yra susidomėję šia transporto priemone. Elektromobilių gamintojai dar tik bando įsitvirtinti rinkoje, tačiau, mano nuomone, jiems judant tokiais tempais link tikslo – pavyks kelių metų bėgyje.

Kaip matome grafike „Tesla, Inc.“ akcijų kaina svyruoja ne mažai, tačiau tolygiai didėja žiūrint į tolimesnę perspektyvą. 2017 metais akcijų kaina padidėjo, nes išleido naują „Tesla“ elektromobilio modelį, kuris gali nuvažiuoti didelį atstumą, tai yra labai patogu ir taupu, todėl tampa vis populiariau, vis daugiau vartotojų nori įsigyti elektra varomus automobilius. Mano nuomone, su laiku elektromobiliai nuvažiuos vis didesnį atstumą, atpigs ir paklausa išaugs ateityje. „Tesla, Inc.“ akcijos brangiausiai kainavo 2017 metų birželio mėnesį, jų kaina siekė apie 360$, o mažiausia kaina buvo 2013 metų viduryje, tuo metu akcijos kaina nesiekė 100$.

„Tesla, Inc.“ produkcija dar nėra prieinama visiems vartotojams, nes kainuoja labai brangiai ir aptarnavimas brangus taip pat ne visur galima įsigyti būtent šiems automobiliams skirtų detalių, tačiau, manau, su laiku bendrovė išspres šias problemas. Tai lems žymiai didesnį populiarumą ir akcijų kainos kilimą.

Dėl augančių pajamų pagrindinėse rinkose – aukso paklausa išaugo dar neseniai, tačiau šie veiksniai (pasiūlos ir paklausos) padėjo pamatus aukso perspektyvai.

Remiantis grafiku matome, jog aukso kaina svyruoja stipriai, tačiau atsižvelgiant į rinką ir panaudotus skaičiavimus galima teigti, jog aukso kaina didės ateityje. Auksas yra rizikinga investicija, nes svyravimai yra dideli, tačiau kaip teigia rinka: investuojant ilgam terminui aukso pardavimo kaina turėtų būti didesnė nei pirkimo. Taip pat aukso „negraužia“ infliacija, kas yra naudinga norintiems neprarasti pinigų dėl infliacijos padarinių. Aukso kaina buvo daugiausiai išaugusi 2016 m. viduryje, jo kaina siekė 1350$ už unciją. Mažiausia kaina buvo 2015 metų pabaigoje, kuomet ji buvo apie 1055$ už unciją.

  • Microsoft Word 976 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4727 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Investicijų į Tesla, Inc. akcijas ir auksą ypatumai ir galimybių įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Investicijų į Tesla, Inc. akcijas ir auksą ypatumai ir galimybių įvertinimas. (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciju-i-tesla-inc-akcijas-ir-auksa-ypatumai-ir-galimybiu-ivertinimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 23 d. 14:26
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema