Investicijų ir obligacijų vertinimas


Namų darbas Nr. €. €. Pinigų srautų kiekis. Investiciniams projektams A ir B vertinti mūsų grupė pasirinko grynosios dabartinės vertės (NPV) ir Naudos kaštų santykį (pelningumo indeksą PI) diskontuotų pinigų srautų metodą ir atsipirkimo laikotarpio metodą, nes, manome, kad šie metodai yra tinkamiausi ir geriausiai padeda nustatyti numatomus grynuosius pelnus bei laikotarpį, per kurį investicija atsipirktų. Projektas A. Projekto A vertinimas keičiantis palūkanų normai. Projekto A vertinimas keičiantis pinigų srautų dydžiams.


Investiciniams projektams A ir B vertinti mūsų grupė pasirinko grynosios dabartinės vertės (NPV) ir Naudos kaštų santykį (pelningumo indeksą PI) diskontuotų pinigų srautų metodą ir atsipirkimo laikotarpio metodą, nes, manome, kad šie metodai yra tinkamiausi ir geriausiai padeda nustatyti numatomus grynuosius pelnus bei laikotarpį, per kurį investicija atsipirktų.

Paskaičiavus A ir B investicinių projektų grynąsias dabartines vertes galime matyti, jog projektas B yra 30 756 € pelningesnis nei projektas A. Tad, remiantis šiais duomenimis, reiktų rinktis projektą B.

Apskaičiavus A projekto NPV, palūkanų normai keičiantis ±3% po 1% matome, jog palūkanų normai sumažėjus iki 6% projekto A grynoji dabartinė vertė sieks net 351 819,39 €, o jei palūkanų norma bus 12%, tuomet iš investicijos į šį projektą patirsime 82 551,83 € nuostolį.Projekto A vertinimas keičiantis pinigų srautų dydžiams:

Pakeitus kiekvieno pinigų srauto dydį ±30%, skaičiuodami kas 10% taip pat pastebime ženklius investicijos pelningumo pokyčius. Pinigų srautų sumoms sumažėjus tik 10% jau patirtume 27 238, 31 €, o toliau mažėjant pinigų srautams nuostoliai tik didėtų. Jei pinigų srautai taptų 30% didesni nei buvo pateikti pirmoje užduotyje, tuomet projektas A atneštų beveik pusę milijono eurų pelno.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1029 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Investicijų ir obligacijų vertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Investicijų ir obligacijų vertinimas. (2019 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciju-ir-obligaciju-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 23:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo