Įnvesticijų įstatymas ir užsienio investicijos Lietuvoje


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Investicijų įstatymas. Pagrindinės sąvokos. Lietuvos įstatyminė bazė. Investicijų įstatymas. Investicijų įstatymo privalumai. Investavimas įsigyjant nekilnojamąjį turtą. Investicijų apsauga. Užsienio investicijos Lietuvoje. Tiesioginės užsienio investicijos. Investicijų srautai. Investavimo Lietuvoje privalumai ir trūkumai. Investavimo Lietuvoje privalumai. Investavimo Lietuvoje trūkumai. Investicijų skatinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Patogi geografinė padėtis. Lietuva yra tarp Europos Sąjungos ir NVS. Pagrindinis kelias jungiantis Rytus ir Vakarus yra Lietuva ir Baltijos jūra. Daugybė krovinių į Rusiją, Vokietiją, Nyderlandus, JAV ir kitas šalys keliauja per Klaipėdos uostą.

Žemos paslaugų ir pragyvenimo kainos. Lietuvoje, palyginus su Vidurio ir Rytų Europos šalimis, pragyvenimo kainos yra žemiausios. Privalumas yra tai, kad Lietuva turi geografinį artumą su Europos Sąjungos šalimis ir Rytų valstybėmis.

Industriniai parkai. Lietuvos industriniuose parkuose yra puikiai išvystyta infrastruktūra. Taip pat aukštas išsilavinimas ir kvalifikuota darbo jėga suteikia puikias galimybes užsienio investuotojams. Lietuva pasižymi daugybe neišnaudotų iki šiol laisvų žemės plotų, tinkančių įvairioms įmonėms ir gamykloms statyti.

Lietuva turi gerus verslo santykius su užsienio valstybėmis, pasižymi gerais ir harmoningais etninių mažumų santykiais šalies viduje. Šalis turi stabilią valiutą.

Be to, 2008 metais Specialiosios ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo programos lėšomis buvo įgyvendinta 11 įvairių investicijų ir turizmo traukos objektų (aerodromo, slidžių trasų, prieplaukų, sporto komplekso, konferencijų centro ir kt.) projektavimo ir statybos projektų.

  • Ekonomika Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Minde
  • 16 puslapių (3478 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 177 KB
  • Įnvesticijų įstatymas ir užsienio investicijos Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Įnvesticijų įstatymas ir užsienio investicijos Lietuvoje. (2014 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/investiciju-istatymas-ir-uzsienio-investicijos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:00