Investicijų valdymas referatas


Įvadas. Asmeninės finansinės investicijos. Finansinės investavimo priemonės. Investicijų planavimas. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tiklsas – Išsiaiškinti investicijų svarbą žmogaus gyvenime ir kaip tinkamai jas valdyti.

Darbo uždaviniai:

1. Išsiaiškinti, kas yra investavimas ir asmeninės finansinės investicijos;

Tačiau ketvirtasis požymis būdingas ne visam finansiniam turtui (nuosavybės vertybiniams popieriams šis bruožas nepritaikomas, akcijos neturi nustatyto „galiojimo“ termino, jos išleidžiamos neterminuotai).

Prieš pradedant formuoti investicinį planą, pirmiausia verta peržiūrėti esamą situaciją: t.y. jau turimus indėlius, draudimo polisus, investicijas į vertybinius popierius, nekilnojamąjį turtą ir pan. visos šios dalys turi būti integruotos į bendrą planą ir valdomos kaip viena visuma. Visas turimas finansinis ir investicinis turtas sudaro bendrąjį portfelį. Investicijas į vertybinius popierius reikia vertinti tik kaip vieną iš valdomo turto dalių.

Ilgalaikes investicijas siūloma peržiūrėti ne rečiau kaip kas pusmetį, blogiausiu atveju kartą per metus. Geriausias būdas valdyti investicijas – pastebėjus, jog vienų investicijų vertė smarkiai pakilusi, parduoti jas, o matant, jog rinkoje tam tikri vertybiniai popieriai aiškiai neįvertinti- juos pirkti.

Jei investiciniame plane numatėte, jog investuojate ilgam ar vidutiniam terminui, tuomet labai naudinga strategija- periodinis investavimas. Investuoti periodiškai (kas mėnesį ar kas ketvirtį) patogu ir „techniškai“ : banke pasirašoma tiesioginio debeto sutartis ir nuo sąskaitos tiesiog nurašoma tam tikra pinigų suma, pvz., 15-30 eurų per mėnesį. Investuojant mažas sumas mokesčiai nepadidėja – išlaidos fondo dalyviams paskirstomos proporcingai.

E. Sutkevičius tvirtina, jog periodinis investavimas – pati prasmingiausia ir duodanti labiausiai apčiuopiamos naudos investavimo strategija. Taip investuojant akcijos perkamos „viršūnėje“, tiek „dugne“ , o ilgainiui akcijų pirkimo kaina artėja prie vidurkio. Ekspertas mano, jog investavus iš karto didelę pinigų sumą prisiimate labai didelę tinkamo investavimo momento parinkimo riziką.

Periodinis investavimas turi ir kitą svarbų privalumą: investuojant kas mėnesį atsiranda disciplina. Jei automatiškai investuoji, moki paskolą už būstą, už mokslus, tai sutaupai reikiamus pinigus – neišleidi jų. Žmogaus sąmonėje šios lėšos tarsi „dingsta“, jų lyg ir neturi, tačiau tie sąlyginiai nedideli „išnykę“ pinigai praėjus 10-20 metų sukuria milžinišką vertę.

Kiekvienas sudarydamas savo investicijų planą, vis turėtų pirmiausia įsivardinti ko siekia, o tada beliks pritaikyti specialistų rekomendacijas ir sudaryti investicijų planą.

Lošti iš pinigų galima ir kazino, investavimas yra būdas užsidirbti ne bet kuria kaina, o maksimaliai apsaugant savo lėšas nuo praradimo. Jei investuodami vertintumėm tik pelningumą, tada užtenka išsirinkti pačią pelningiausią akciją ar fondą kuris parodę geriausius rezultatus iki šiol, ir visą savo turimą sumą ten investuoti.. taip turėtų būti pasiektas geriausias rezultatas pelningumo prasme. Bet kai pradedi galvoti, o kas bus jei ta pelninga investicija taps nuostolinga dėl kažkokių pasikeitimų ir veiksnių ko nepamatė, ar net negalėjo numatyti investuotojas, supranti, kad gali ištikti ir visiškas praradimas. Tada atsiranda būtinybė skaidyti ir pasirinkti keletą variantų. Tai garantuoja, jog įvykiams pasisukus neigiama linkme, didelis lėšų praradimas mažai tikėtinas.

Rizikingi akcijų fondai: investiciniai akcijų fondai investuojantys rizikingais dėl politinių ar ekonominių veiksnių pripažįstamus regionus (Rusija, Kinija, Lotynų Amerika).

Pradedančiajam investuotojui su nedidelėmis lėšomis, labai rizikingos tiesioginės investicijos akcijų biržose Lietuvoje ar užsienyje: įmonių akcijos. ( Nerekomenduojama pradedančiajam investuotojui).

Jei jums reikia per penkis metus uždirbti pradiniam būsto įnašui negalite sau leisti pasirinkti mažai rizikingos priemonės kurios metinis pelningumas 7 proc. Iš kitos pusės jei jums jau netoli pensija ir nesišviečia didesnės pajamos ateityje, nenorite rizikuoti investuotais pinigais, galite sau leisti prarasti tik palūkanas – 7 beveik garantuoti proc. tikrai blogas rezultatas. Šis pavyzdys klasikinė rekomendacija: jaunesniems rekomenduojama daugiau lėšų investuoti rizikingiau, vyresniems – atsakingiau ir mažiau rizikingai.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 103 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3339 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Investicijų valdymas referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Investicijų valdymas referatas. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciju-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:34
×