Investiciniai fondai Lietuvoje referatas


Įvadas. Investicinių fondai, jų raida ir atsiradimo priežąstys. Investicinių fondų rūšys. Investicinių fondų išlaidos ir mokesčiai. Klasifikavimas pagal investavimo subjektus ir investavimo nauda. Investicinių fondų paplitimas Lietuvoje. Išvados. Literatūra.


Investiciniai fondai – tai viena iš patraukliausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių investavimo formų, ypač populiari JAV, Vakarų Europos valstybėse, o dabar sėkmingai integruojasi ir Lietuvoje. Vis daugiau Lietuvos gyventojų taupymo perspektyvas sieja su investiciniais fondais. Jie gali tapti alternatyva naujai padėtiems gyventojų terminuotiems indėliams. Investicinių fondų pagalba žmonės savo laisvas pinigines lėšas gali investuoti į bet kokią, jiems patikusią turto grupę. Investiciniai fondai padeda taupyti ir investuoti paprastai ir prieinamai. Investicinių fondų nauda – tai profesionalus valdymas, diversifikacija, pasirinkimas, likvidumas, patogus investavimo būdas, o taip pat griežtas valstybinis reguliavimas bei reikalavimas pilnai atskleisti informaciją apie investicinį fondą.

Investicinio fondo valdymas yra perduodamas valdymo įmonei. Valdymo įmonė – tai bendrovė, turinti Vertybinių popierių komisijos išduotą veiklos licenciją, kurios pagrindinė veikla - investicinių fondų valdymas. Jei numatyta licencijoje, valdymo įmonė gali užsiimti ir papildoma veikla: valdyti pensijų fondus, konsultuoti investavimo klausimais, saugoti ir tvarkyti investicinius vienetus.Valdymo įmonės valdybos nariais, vadovu ir jo pavaduotojais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys Vertybinių popierių komisijos nustatytą kvalifikaciją ir darbo patirtį.Valdymo įmonė privalo vykdyti vidaus kontrolę ir užtikrinti, kad sprendimus dėl turto valdymo priimtų tik Vertybinių popierių komisijos nustatytą kvalifikaciją turintys asmenys, taip pat – kad klientui būtų atskleidžiama su juo susijusi informacija būtų pakankama (1,98).

Pasirenkant fondą reikia įvertinti du svarbiausius kriterijus: numatomą fondo pelningumą galimos rizikos atžvelgiu ir fondo mokesčius. Yra daugybė priemonių, pagal kurias galima klasifikuoti fondus. Dažniausiai jie skirstomi pagal valdomą turtą. Pagal tai, kur investuojama galima išskirti keturias pagrindines fondų rūšis: pinigų rinkos priemonių, obligacijų (skolos VP), akcijų (nuosavybės VP) ir fondų fondai. Be to, fondai gali būti ir mišrūs.

Obligacijų fondai - jų portfelis sudaromas iš skirtingų skolos priemonių, kurios skiriasi terminais ir leidėjų patikimumu. Obligacijos – tai priemonės, turinčios fiksuotas pastovias periodines pajamas. Pagal riziką šie fondai užima tarpinę poziciją tarp pinigų rinkos ir akcijų fondų. Perkant tokio fondo vienetus reikia atkreipti į jo sudėtį. Labai svarbu žinoti, kiek fondo lėšų investuojama į vyriausybės obligacijas ir kiek į akcinių bendrovių vertybinius popierius. Nuo šio santykio priklauso fondo pelningumas ir rizikingumas.

1. Nuosavybės vertybinių popierių fondai (equity fund) – didžiąją dalį investicijų portfelio sudaro akcijos. Šie fondai pagal investavimo sritį gali būti skirstomi:

Investuojant lėšas į investicinius fondus tikėtina jų nauda:

Apibendrinant galima teigti, jog yra daugybė priemonių, pagal kurias galima klasifikuoti fondus. Dažniausiai jie skirstomi pagal valdomą turtą. Pagal tai, kur investuojama galima išskirti keturias pagrindines fondų rūšis: pinigų rinkos priemonių, obligacijų (skolos VP), akcijų (nuosavybės VP) ir fondų fondai. Be to, fondai gali būti ir mišrūs. Išlaidas bei mokesčius tiesiogiai ar netiesiogiai padengia investuotojas, t.y. fondo dalyvis. Tiesioginiai mokesčiai turi didelę įtaką investuojant trumpam laikui, o netiesioginiai – ilgam. Dažniausiai taikomi mokesčiai: dalyvio mokesčiai ir fondo mokesčiai. Lietuvoje klasifikuojami tokie investiciniai fondų subjektai: nuosavybės vertybinių popierių fondai, skolos fondai, pinigų rinkos fondai ir balansuoti fondai. Investavimo į fondus išskiriama nauda : lėšas investuoja profesionalai, investavimo rizika yra išskaidoma, galima pasirinkti, kokio pelno norima, likvidi investicija ir investavimo saugumas.

Pagal vienam KIS tenkantį turtą didžiausi buvo nekilnojamojo turto fondai, kurių vidutinis turtas sudarė 40,2 mln. Lt; mišrių fondų KIS – 31,5 mln. Lt. Populiariausi tarp smulkiųjų investuotojų buvo akcijų, mišrūs ir obligacijų fondai; vienam akcijų fondo dalyviui vidutiniškai teko daugiau nei 19,1 tūkst. Lt šios fondų grupės turto, mišrios investavimo strategijos fondų – 54,6 tūkst. Lt, o obligacijų fondų dalyviui – apie 66,3 tūkst. Lt.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4140 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Investiciniai fondai Lietuvoje referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Investiciniai fondai Lietuvoje referatas. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciniai-fondai-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:00
×