Investicinio portfelio sudarymas (2)


Įvadas. Investavimo strategija ir portfelio aktyvų pasirinkimas. Atlikta analizė, grindžianti portfelio sudarymą. Išvados. Litaretaūra.


Kiekvienas investuotojas norėtų suplanuoti tokią investiciją, kuri užtikrintų jam maksimalią grąžą esant minimaliai nuostolių rizikai. Idealios investicijos paieškose pravartu yra pasinaudoti portfelio teorija, kurios pradininku laikomas H. Markowitz. Jo pasiūlyta efektyvaus portfelio sąvoka charakterizuojama ne tik pelningumo, bet ir rizikos valdymo aspektais.

Investavimo rizika visada yra susijusi su konkrečiu investiciniu instrumentu. Remiantis H. Markowitz teorija, galima teigti, jog investuojant į konkrečius instrumentus – akcijas ar obligacijas, sudarytas portfelis pasižymi aukšta rizika ir išlieka didelė tikimybė netekti pradinės investicijų vertės. Todėl itin svarbu yra diversifikuoti portfelį, įtraukiant į jį kuo daugiau tarpusavyje nekoreliuojančių instrumentų, kurių investicijų grąžos pokyčiai yra vienas nuo kito nepriklausomi.

Kuriant investicinį portfelį yra svarbu pasirinkti tinkamą investavimo strategiją prieš tai įvertinus užsibrėžtus finansinius tikslus, pasirinktą investavimo laikotarpį bei norimą gauti grąžą. Tuo tarpu išnagrinėjus aktyvų rinką bei atitinkamai diversifikavus portfelį, jis bus apsaugotas nuo krizių atskirose ekonomikos sferose.

Darbo tikslas – sudaryti investicini portfelį, kuris uždirbtų maksimalią grąžą per pasirinktą investavimo laikotarpį.

Sudaryti investicinį portfelį remiantis rizikos skaičiavimo modeliu bei apskaičiuoti investicinio portfelio grąžą (nuostolį) jo uždarymo laikotarpiu.

Siekiant optimaliai paskirstyti turimas finansines priemones investuotojai sudaro portfelius. Investicinis portfelis – tai įvairių investicijų fondas kurį investuotojas naudoja tikslu gauti pelną (pajamas), bei siekiant išsaugoti investuotą (pagrindinę) sumą. (1, 453)

Pasirinktas investavimo laikotarpis yra gana trumpas – investavimo pradžia – 2017-01-10, pabaiga – 2017-04-10. Grąžai uždirbti turimas laikotarpis yra apytiksliai 12-a savaičių. Siekiant trumpuoju laikotarpiu gauti kuo didesnę grąžą buvo priimtas gana aukštas rizikos laipsnis. Didelę toleranciją aukštai rizikai turi pasirinktas investuotojo tipas - idealistas – integruotojas – reflektuotojas. Literatūroje aprašomas šio tipo investuotojo bruožai. Anot autorių, šio tipo investuotojas yra linkęs investuoti į įmones, kurių beta koeficientas yra gan aukštas ir palaikyti aukštą beta koeficientą savo portfelyje per visą investavimo laikotarpį. (2,75)

Tiriamąjame darbe pasirinktos itin skirtingos įmonės, atstovaujančios skirtingas sferas – finansinę, technologijų, energetikos ir statybų. Siekiant labiau diversifikuoti portfelį, buvo pasirinktos įmonės, kotiruojamos trijose skirtingose finansinėse rinkose – euro (Europa), JAV dolerio (JAV) ir Rusijos rublio (Rusija).

„Šiaulių bankas“ – teikia įvairias finansines paslaugas, profesionalias investicijų konsultacijas, kredituoja savivaldybių projektus, tokius kaip daugiabučių namų modernizavimo programas. Bankas veiklą pradėjo 1992 metais, 2013 metais perėmė bankrutavusio Ūkio banko didžiają dalį turto, įsipareigojimų ir klientų, plečiant veiklą 2015 metais įsigyjo 100 procentų AB banko „Finasta“ ir AB FMĮ „Finasta“ akcijų. Nuo 2016 metų Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržoje pagrindinis Banko konkurentas yra estų finansų grupė „LHV Group“.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2358 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karina
  • Investicinio portfelio sudarymas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Investicinio portfelio sudarymas (2). (2017 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicinio-portfelio-sudarymas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:20
×