Investicinio portfelio sudarymas


Investicinio portfelio formavimas. Investicijų portfelio sudarymo ypatumai. Investicijų portfelio sudarymas. Vertybiniu popieriu portfelio formavimas. Portfelio formavimas. Investicinio portfelio sudarymas ir valdymas. Investiciju valdymas referatas. Investiciniu portfeliu sudarymas. Investicinio portfelio sudarymo ypatumai. Investiciju portfelio formavimas.

Įvadas. Darbo tikslas: parodyti gebėjimą pritaikyti investicijų rizikos teorines žinias finansinių investicijų valdymo sprendimams priimti. Darbo uždaviniai. Teoriškai aprašyti individualaus investavimo proceso žingsnius;. Pagrįsti finansinių investicijų portfelio sudarymo ir sudėties keitimo sprendimus. Apskaičiuoti sudaryto ir pavyzdinio portfelio ar rinkos indekso realizuotus efektyvumus, juos palyginti tarpusavyje. Investicinio portfelio teorijos sąvokos ir apibrėžimai. Vertybinių popierių portfelio formavimo bei valdymo ypatumai. Analitinė dalis. Rezultatinė dalis. Išvados ir pasiūlymai.

Investuotojai perka, laiko ir parduoda finansinį turtą su tikslu uždirbti pajamas. Tačiau iškyla klausimas, kodėl vieni žmonės perka vertybinius popierius vietoj to, kad padėtų turimas pajamas į banko sąskaitą. Taip atsitinka todėl, kad pirmieji tikisi didesnio pelningumo iš investicijų, o pastarieji – nori būti saugesni.

Auganti Lietuvos vertybinių popierių rinkaįtraukia į investavimo procesą vis daugiau investuotojų, norinčių dalyvauti šiame procese. Kartu atsiranda ir poreikis kuo efektyviau valdyti vertybinių popierių portfelį(vvp), sudarant investuotojo poreikius optimaliai atitinka portfelį.

Investicijos į vertybinių popierių portfelį yra glaudžiai susijusios su rizika. Kuo didesnis vertybinių popierių portfelio pelningumas, tuo didesnė patiriama rizika ir atvirkščiai.

Darbo tikslas: parodyti gebėjimą pritaikyti investicijų. Apskaičiuoti sudaryto ir pavyzdinio portfelio ar rinkos indekso realizuotus efektyvumus, juos palyginti tarpusakcija – tai nuosavybės vertybinis popierius, atspindintis nuosavybės dalį bendrovėje, kurį įsigijęs asmuo turi tokias takcijų nominaliai vertei. Už privilegijuotąsias vardines akcijas paprastai mokama iš anksto nustatyta suma. Dividendų dydis už paprastąsias vardines akcijas kasmet gali skirtis priklausomai nuo bendrovės gauto pelno ir turimų grynųjų pinigų, jie gali būti nemokami, jei veiklos rezultatai blogi arba jei nusprendžiama nemokėti dividendų, kad tas lėšas būtų galima investuoti į gamybos plėtrą. Kartais bendrovė moka dividendus iš ankstesnių pajamų, net jei einamaisiais metais ir neturi pelno.

Privilegijuotosios vardinės akcijos (prva) – akcijų klasė, suteikianti investuotojams garantuotus dividendus, bet paprastai nesuteikianti balsavimo teises visuotiniame akcininkų susirinkime. Privilegijuotosios vardinės akcijos suteikia teisę gauti nustatyto procento dividendus ir jie turi būti išmokami pirmiau nei dividendai už paprastąsias vardines akcijas. Jei bendrovė tampa nemoki arba likviduojama, privilegijuotųjų akcijų savininkai turi pirmenybę prieš paprastųjų vardinių akcijų savininkus gauti likviduojamos bendrovės turto dalį. Privilegijuotosios vardinės akcijos gali būti konvertuotos (pakeistos) i paprastąsias vardines akcijas.

Paprastosios vardinės akcijos (pva) – viena iš dviejų akcijų rūšių, kurias investuotojas gali įsigyti bendrovėje. Pva sudaro pagrindinę bendrovės akcijų dalį. Jų nusipirkę investuotojai įgyja balsavimo teisę visuotiniame akcininkų susirinkime.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2988 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Investicinio portfelio sudarymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Investicinio portfelio sudarymas. (2011 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicinio-portfelio-sudarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo