Investicinio portfelio sukūrimas ir analizė


Įvadas. Įmonės. Apb „Apranga“. Klaipėdos nafta. Teo lt. Fundamentinė analizė. Techninė analizė. Apranga. Klaipėdos nafta. Teo lt. Išvados. Literatūra.


MACD rodiklis rodo, jog kainos kils, tačiau manau, jog kilimas neilgam ir po kurio laiko kainą pradės kristi, tačiau drąstiškų kritimų nebus ir didelių nuostolių nepatirsime.

TEO LT 2012 metai buvo sunkus, akcijų kainos krito iš ties drąstiškai, tačiau, šiuo metų įmonė yra atsigavusi, nuo 2013 metų akcijų kainos svyruoja normaliais tempais, drąstišku kilimų ar kritimų nebuvo. Kad, vėl pasiektų buvusias akcijų kainas prireiks manau dar kokių 2 metų, tad šiuo metų įsigyti šių akcijų yra naudinga žiūrint į ateities perspektyva. Kalbant apie dividendus, 2013, 2014 ir 2015 metais įmonė juos mokėjo, 205 metais juos šiek tiek pakėlė, tad prognozuoju, nemaža grąža ir iš dividendų gavimo.

Kalbant apie portfelį, šiuo metų visos įmonės moka dividendus „Apranga“ ir „TEO LT“ moka vidutiniškai po 0,20 EUR vienai akcijai. Akcijų kainos šiuo metu nėra didelės, tačiau atsižvelgiant į šalies ekonomikos prognozes ir investicinius rodiklius laukių kainų augimo, žinoma, su svyravimais, tačiau pardavimo momentų akcijos bus brangesnės nei įsigijimo metu.

„Apranga“, „Klaipėdos nafta“ ir „TEO LT“ yra Lietuvos įmonės, kurios vykdo savo veikla jau nebe pirmi metai, yra stabilios ir turinčios visuomenės pasitikėjimą. Įmonės yra skirtingų yra skirtingos, todėl jei vienai įmonei įvykus makroekonominiams įvykiams, kitos dvi patirtu silpnas pasekmes.

Atlikus fundamentinė bei technine analizes galiu spręsti, jog ateinančiais metais šalies ekonomika ir toliau augs, planuojamas BVP augimas 3,0 proc. Tai gali sukelti investicijas iš užsienio investuotojų, o tai būtų teigiamas faktorius akcijų kainų kilimui. Analizuojant akcijų kitimus, darau išvada, jog visų trijų įmonių kainos kils. Pokyčiai bus ramūs, didelių ir staigių kainų svyravimo neįžvelgiu šiuo metu. Daugiausiai branga „Aprangos“ ir „TEO LT“ akcijos.

VALENTINAVIČIUS Stasys. Investicijų valdymas. Teoriniai ir praktiniai aspektai. 2010. Vilniaus universitetas, Vilnius. ISBN 978-9955-33-578-8

  • Microsoft Word 691 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2858 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agneška
  • Investicinio portfelio sukūrimas ir analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Investicinio portfelio sukūrimas ir analizė. (2016 m. Rugpjūčio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicinio-portfelio-sukurimas-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:42
×