Investicinio projekto vertinimas ūkininko ūkyje


Finansų skaidrės.

Investicijų rizikos vertinimo metodai. Rizikos vertinimo metodai. Ūkio apibūdinimas. Investicijos ūkio plėtrai didinti. Investicijų projektas. Investicijų projekto ekonominis efektyvumas. Paskolos mokėjmai. Suminiai pinigų srautai. Vidutinis investuoto kapitalo pelningumas. Planuojamas investicijų projekto pelnas. Dabartinės vertės apskaičiavimas. Vidinės pelno normos metodas. Investicijų projekto rizikos vertinimas. Jatrumo analizė. Diskonto norma, pritaikyta rizikos dydžiui. Išvados.


Darbo tikslas išanalizuoti investicijų projektą i jo riziką Karolio Kalinausko ūkininko ūkyje. Uždaviniai: 1. Aptarti investicijas ir jų rizikos vertinimą; 2. išdėstyti Karolio Kalinausko ūkio veiklą ir investicijas; 3. pateikti Karolio Kalinausko ūkio investicijų projektą. Darbo objektas: investicijos ir jų rizikos vertinimas ūkininko ūkyje. Darbo metodai: Teisės aktų, literatūros, lyginamosios analizės metodai.

Investicijos – tai tam tikro turto įsigijimas, panaudojant uždirbtus pinigus, iš kurio vėliau tikimasi gauti dar didesnę naudą. Kai kuriais atvejais investicijos yra tiesiog kaip turto mainai, pavyzdžiui, pajaus įsigijimas žemės bendrovėje, jai perduodant asmeninę transporto priemonę. Ilgalaikės investicijos – tai tos pačios investicijos, tas pats pinigų panaudojimas, tik ilgesniam nei vieneri metai laikotarpiui.

Prieš priimant investicinius sprendimus juos vertina verslo įmonės ar bet kurie kiti subjektai kurie į ką nors investuoja siekdami iš to gauti pajamas ar pelną. Dažniausiai literatūroje yra išskiriami paprastieji ir sudėtingieji investicijų vertinimo metodai. Paprastiesims priskiriama atsipirkimo laiko ir kapitalo grąžos metodai. Vertinami kaip sudėtingesni – grynosios dabartinės vertės ir vidinės pelno normos metodai.

Norint investuoti rizika yra neišvengiamas dalykas, todėl renkantis investicijų projektą reikia įvertinti tą rizikiką. Savaime supramtama, kad kuo didesnė projekto rizika, tai tuo didesnį pelną jis ir atneš, o jei rizika labai maža tai tikimybė, kad įgyvendinant projektą tiesiog sugrįš investuoti pinigai.

 • Finansai Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Vikuteaaaa
 • 22 puslapiai (646 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų skaidrės
 • MS PowerPoint 544 KB
 • Investicinio projekto vertinimas ūkininko ūkyje
  10 - 7 balsai (-ų)
Investicinio projekto vertinimas ūkininko ūkyje. (2016 m. Gegužės 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/investicinio-projekto-vertinimas-ukininko-ukyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:48