Investicinis portfelis kursinis darbas


Investicinio portfelio sudarymas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo objektas. Investicinio portfelio teorijos sąvokos ir apibrėžimai akcija. Privilegijuotosios vardinės akcijos PrVA. Paprastosios vardinės akcijos PVA. Balsavimo teisė. Laisvos likvidžios akcijos. Akcijų indeksas. Rinkos kaina. Investicinis portfelis. Investicinio portfelio vertė. Vyriausybės vertybiniai popieriai VVP. Vertybiniai popieriai VP. Investicinis fondas. Vertybinių popierių portfelio formavimo bei valdymo ypatumai. Investicinės politikos pasirinkimas. Vertybinių popierių rinkos analizė. Fundamentalioji analizė. Pramonės šakos analizė. Firmos analizė. Techninė analizė. Investavimo strategijos pasirinkimas. Pasyvi valdymo strategija. Aktyvi valdymo strategija. Vertybinių popierių portfelio tipo pasirinkimas. Agresyvus portfelis. Optimalus portfelis. Pasyvus portfelis. Portfelio diversifikavimo laipsnio nustatymas. Vertybinių popierių portfelio peržvelgimas ir jo efektyvumo įvertinimas. Analitinė dalis. Indeksas Akcijos. Rezultatinė dalis. Išvados ir pasiūlymai. Pasiūlymai investuotojams.

Darbo tikslas: parodyti gebėjimą pritaikyti investicijų rizikos teorines žinias finansinių investicijų valdymo sprendimams priimti.

Balsavimo teisė – paprastosios vardinės akcijos savininko teisė balsuoti savo akcijomis visuotiniame akcininkų susirinkime, kai sprendžiami bendrovės reikalai. Privilegijuotosios akcijos paprastai suteikia teisę balsuoti, kai jų turėtojams neišmokami nustatyti dividendai už nurodytą laikotarpį. Teisę balsuoti susirinkime akcininkas gali perduoti kitam asmeniui.

Formuojant investicinį portfelį reikėtų vadovautis tokiais samprotavimais:

Investavimo procesą galima suskirstyti i šiuos pagrindinius etapus:

2. Vertybinių popierių rinkos analizė. Norint kaip galima tiksliau nustatyti tikrą vertybinio popieriaus vertę, reikalinga atlikti fundamentaliąją ir techninę VP analizę. Fundamentalioji analizė -tokia įmonės, finansinio instrumento arba visos ekonomikos vystymosi analizė, kai analizuojama, kokie veiksniai yra ilgalaikiai, darantys ilgalaikę, fundamentalią įtaka analizuojamo objekto augimui, vystymuisi, kainos ir vertės pokyčiams. Dažniausiai fundamentalioji analizė yra susijusi su visos ekonomikos vystymosi veiksnių analizę, ne tik su siauru analizės objektu. Ji grindžiama ekonominėmis ir finansinėmis teorijomis, o taip pat politinėmis situacijomis. Atliekant vertybinių popierių fundamentaliąją analizę, tiriamas firmos pelnas, dividendai, ekonomika, rinka, firmos valdymo kokybė, firmos rinkos dalis, pramonės šaka ir kt. Fundamentalioji analizė tradiciškai apima tris žingsnius: rinkos (ekonomikos), pramonės šakos ir firmos analizė. Rinkos analizė nukreipta į bendrosios padėties ekonomikoje įvertinima ir jos potencialią įtakai pajamas, gaunamas pagal vertybinius popierius. Ekonomikos sąlygos daro didelę įtaką finansų rinkoms. Rinka taip pat veikia investuotojus ir jų sprendimus. Ekonomika turi įtakos ir firmos pelnui, ir pramonės šakai. Beveik visų VP rinkos vertė yra tiesiogiai susijusi su šalies ekonomikos, atskirų jos šakų bei įmonių būklė bei vystymosi perspektyvomis. Bet kokie ekonominiai bei finansiniai pokyčiai rinkoje gali gerokai pakeisti VP kainą ir likvidumo laipsnį. Čia galima paminėti infliaciją, politinį šalies klimatą, muitų, investicijų politiką ir pan. Pramonės šakos analizė siejasi su ekonomikos sritimi, kurios apimtyje funkcionuoja konkreti kompanija, o taip pat ir su jos (šakos) perspektyvomis. Pramonės šakos atspindi visos ekonomikos svyravimus, tačiau skirtingais laipsniais. Atliekant pramonės šakos analizę yra atsižvelgiama į pačią šakos prigimtį ir analizuojami pagrindiniai veiksniai, darantys įtaka tai šakai. Augančios pramonės šakų firmos yra tos firmos, kurių dažniausiai ieško investuotojai. Jų pelningumas yra virš bendro visos pramonės vidurkio, ir augimas dažnai nepatiria ekonomikos smukimo įtakos. Analitikų tikslas yra atpažinti ateities augančios pramonės šakas. Firmos analizė numato konkrečios kompanijos finansinės padėties detalų studijavimą ir šios kompanijos vertybinių popierių funkcionavimą rinkoje. Nustatant atskiros įmonės galimybes ir perspektyvas, vienas iš svarbiausių duomenų šaltinių yra jos finansinės ataskaitos.

Techninė analizė - tai rinkos dinamikos tyrinėjimas, naudojantis grafikų ir indikatorių pagalbą, tikintis nuspėti tolimesnę kainų dinamiką. Techninė analizė teigia, kad svarbesni yra trumpalaikiai ir psichologiniai veiksniai. Ši analizė grindžiama trimis pagrindiniais principais:

6. Investavimo tikslai praėjus kuriam laikui gali keistis, ko pasekoje vertybinių popierių portfelis nustoja būti optimaliu. Kita priežastis, dėl kurios yra peržvelgiamas portfelis - vertybinių popierių kursų pasikeitimai laikui bėgant. Portfelio efektyvumo įvertinimas apima gaunamo pelno ir rizikos rodiklių periodinį įvertinimą su kuriais susiduria investuotojas.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Investicinis portfelis kursinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Investicinis portfelis kursinis darbas. (2015 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/investicinis-portfelis-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:08
×