Investicinių fondų veikla, ypatumai ir problemos Lietuvoje


Įvadas. Investicinių fondų veiklos ypatumai tepriniu aspektu. Investicinių fondų apibrėžimas ir atsiradimo įtaka. Investicinių fondų savybės. Investicinių fondų privalumai ir trūkumai. Investicinių fondų veikla Lietuvoje. Pirmieji investiciniai fondai Lietuvoje. Pagrindinės įmonės valdžiosios investicinius fondus. Pagrindinės Investicinių fondų rūšys. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Paveikslėliai.


Investicijų fondų atsiradimas ir jų įtaka. Akcijos bei obligacijos didžiąją praėjusio amžiaus dalį buvo turtingųjų privilegija. Praėjusio amžiaus pabaigoje atsirado investiciniai fondai, kurių veikla kontekste formavosi diskusija, kaip valdomi fondai veikia efektyviau: aktyviai ar pasyviai. Šis klausimas tapo aktualus, nes alternatyva fiksuoto pajamingumo finansiniams instrumentams tapę investiciniai fondai – tai toks finansinis produktas, kuris žmonėms, smulkesniems investuotojams, suteikia galimybę pasinaudoti diversifikuotų ir profesionaliai valdomų investicijų pranašumais. Todėl ir šių fondų, ir jų valdomo turto apimtys sparčiai didėjo.

2.1 PIRMIEJI INVESTICINIAI FONDAI LIETUVOJE

Pirmieji Lietuvos valdymo įmonių investiciniai fondai pradėjo kurtis tik po 2003 m. liepos 4 d. LR kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo įsigaliojimo. Jis reglamentavo valdymo įmonių licencijavimą ir pačių fondų kūrimą. Vietinio kapitalo kolektyvinio investavimo subjektų (KIS) steigimąsi apsunkino pavėluotas ir perdėtas teisinis reglamentavimas. Be to, didesnę patirtį ir kapitalą sukaupę užsienio investiciniai fondai galėjo pasiūlyti savo produktus mažesnėmis kainomis.

Investuojant į fondą, perkama tam tikra jo dalis(investicinis vienetas). Investuotojas, prieš tai susipažinęs su visa jam aktualia informacija, išdėstyta fondo prospekte, pats nusprendžia, kokio dydžio lėšas jis ketina investuoti. Visos investuotojų arba, kitaip tariant, fondo dalininkų lėšos yra investuojamos į investicines priemones, turinčias įvairias finansines savybes (iš kurių svarbiausios yra pelningumas, rizikingumas ir likvidumas)[ 4]

Prieiga per internetą: [žiūrėta 2014- 11-04]

Laura Gudelytė, Mantas Valužis „INVESTICIJŲ IR PENSIJŲ FONDŲ VALDYMAS“vadovėlis, VŠĮ Socialinių mokslų kolegija, Vilinius, 2012m.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 1370 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2862 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anna
  • Investicinių fondų veikla, ypatumai ir problemos Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Investicinių fondų veikla, ypatumai ir problemos Lietuvoje. (2016 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciniu-fondu-veikla-ypatumai-ir-problemos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:32
×