Investicinių projektų vertinimas investicinis procesas


Investicinių projektų vertinimas investicinis procesas. Atsipirkimo laiko metodo trūkumai. Atsipirkimo laiko metodo pranašumai. Diskontuotų pinigų atsipirkimo laikas. Formavimo modeliai. Markowitz. Rizikos premija priklauso nuo dviejų kintamųjų Beta koeficientas. Skirtumas tarp rinkos portfelio ir nerizikingo turto pelningumų. Treynor indeksas jack. Treynor pasiūlė išskirti du rizikos komponentus. Jense indeksas jense.


Investicinis procesas – tai seka susijusių investicijų (investicinio projekto išlaidų, išmokų) ir grįžtančių lėšų (įplaukų, pajamų).

Laikotarpis, per kurį investicijos duoda grąžą, apibrėžia investicinio projekto trukmę.

Investicinį procesą visiškai charakterizuoja jo pinigų (arba mokėjimų) srautas. Tai mokėjimų, atliekamų skirtingu laiku, seka.

Pinigų srautas – kiek ir kada mokama pinigų. Pinigų srautas formuojamas remiantis grynųjų pajamų ir investavimo išlaidų rodikliais. Grynosios pajamos apskaičiuojamos iš bendrųjų pajamų, gautų per laiko periodą, išskaičiavus išlaidas, susijusias su šių pajamų gavimu. Į šias išlaidas įeina visos realios išlaidos darbo užmokesčiui, medžiagoms, mokesčiams ir kt., taip pat valdymo, marketingo, realizacijos skatinimo ir kitos išlaidos.

Periodiniai mokėjimai – atskiras pinigų srauto atvejis, kai visi nariai teigiami, o laiko intervalai tarp gretimų mokėjimų vienodi.

Tuo atveju, kai projektui įgyvendinti pritraukiamas skolintas kapitalas, kredito suma laikoma pajamos, o visos sumos, susijusios su kredito padengimu, - išlaidos.

Gali būtu, kad tuo pačiu laiku ir investuojamos, ir gaunamos pajamos. Tada pinigų srauto nariu laikomas investavimo išlaidų ir pajamų skirtumas.

Neatsižvelgiama į pinigų sumą, gaunamų per atsipirkimo laiką, gavimo laiko ir dydžio ryšį.

Taikant šį metodą, negaunama informacijos apie projekto pelningumą. Jis parodo tik kapitalo atsipirkimo greitį.

Taikant metodą neatsižvelgiama į pinigų laiko vertę. Laikoma, kad sumos vertė dabar ir ateityje vienoda, nors iš tikrųjų laikui bėgant vertė mažėja.

  • Microsoft Word 212 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (948 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Investicinių projektų vertinimas investicinis procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Investicinių projektų vertinimas investicinis procesas . (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/investiciniu-projektu-vertinimas-investicinis-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 01:59
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo