Investuotojai kursinis darbas


Finansų kursinis darbas.

Įvadas. Investavimo samprata. Investuotojų rūšys. Investuotojų rūšių pasiskirstymas. Investuotojų tikslai ir lūkesčiai. Išvados. Literatūra.


Išgirdus žodį investavimas, dažnai galvoje suktis pradeda tokios mintys, kaip didelis bei greitas pelnas, kelionės, galimybė gyventi šiltuose kraštuose leidžiant investavimo dėka uždirbtus pinigus, daryti tai, ko širdis geidžia. Tačiau tai nėra toks lengvai pasiekiamas dalykas. Reikia įdėti daug pastangų, jog žmogus galėtų išpildyti visas šias savo svajones. Tai ilgas kelias, reikalaujantis daug darbo.

Skyriaus apibendrinimas: Apibendrinant galima teigti, jog investavimas yra pasirenkamas tada, kai siekama iš to pasipelnyti, įgauti tam tikros naudos. Investuojant žmogus turi nusisatyti tam tikrą sumą, kurią galėtų investuoti, turėti tikslą, kodėl taip daro, nusistatyti strategiją, kaip tai pasiekti bei įvertinti rizikos ir investicijų grąžos priklausomybę.

Skyriaus apibendrinimas: Investuotojų rūšių yra įvairių. Jie skirstomi pagal investavimo tikslą, pagal rizikos prisiėmimą, pagal spekuliavimo lygį, pagal aktyvumą ir pagal daugelį kitų kriterijų. Tačiau visumoje investuotojai skirstomi į strateginius bei finansinius investuotojus. Tai priklauso nuo to, kurie invesutotojai invesutodami tikisi finansinės grąžos, o kurie kuria tam tikras strategijas.

Šaltinis: sudaryta darbo autorės, remiantis [interaktyvus]. [Žiūrėta 2015 m. lapkričio 2 d.] Prieiga per internetą

Šaltinis: sudaryta darbo autorės, remiantis [interaktyvus] [žiūrėta 2015 m. lapkričio 3d.] Prieiga per internetą

Skyriaus apibendrinimas. Investuotojai yra dviejų rūšių: instituciniai ir individualūs. Instituciniai invesutotojai gali investuoti daugiau pinigų, tačiau jie dažnaiusiai apriboti tam tikromis taisyklėmis. O individualūs investuotojai dažnaiusiai investuoja į tik pradinėse stadijose esančias įmones, todėl jas griežtai turi atsirinkti. Jie tiek pinigų investuoti dažniausiai neturi kiek instituciniai investuotojai. Žinoma, investuotojai gali būti skirstomi į dar daugelį rūšių, tačiau, pagrindinės rūšys būtent šios.

Investuotojai investuoja turėdami kažkokį tikslą, siekdami investuojant gauti kažkokios naudos. Dažniausiai tam tikros kategorijos investuotojų tikslai yra skirtingi, nes tai labai priklauso nuo rizikos, kurią jie prisiima kažką invesutojant, nuo gyvenimo pobūdžio ir lūkesčių. Žemiau pateikta investavimo tikslų schema. Šie tikslai ne visada yra tarpusavyje suderinami. Kiekvienas investuotojas turi savo kaip investuotojo tikslus, kuriais vadovaudamasis kuria sau ekonominę bei finansinę naudą.

Žemiau pateikiama schema su pagrindiniais investavimo tikslais, kurie ko gero labiausiai skatina investuotojus imtis investavimo.

Kiti investuotojai prisiima ribotą riziką ir paprastai perka patikimus finansinius instrumentus, tuo tikėdamiesi siekia gauti pelną iš dividendų, palūkanų bei kapitalo prieaugio bei tikisi atitinkamo rizikai atlygio, tačiau jie paprastai naudojasi savo pinigais, o ne skolintais.

Skyriaus apibendrinimas: Apibendrinant galima teigti, jog investuotojai investuoja ne vien dėl to, jog gautų pelną, tačiau be pelno, kai kurie tikisi likvidumo, investicijų saugumo bei padidinti savo kapitalą. Jie prisiima riziką investuojant, žinodami investavimo galimas pasėkmes ir galimą nepasisekimą.

 • Finansai Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Laura
 • 15 puslapių (2789 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 85 KB
 • Investuotojai kursinis darbas
  10 - 5 balsai (-ų)
Investuotojai kursinis darbas. (2016 m. Vasario 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/investuotojai-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:18