Investuotojai


Įvadas. Investavimo tikslai. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas - išanalizuoti investuotojus, jų tikslus ir lūkesčius.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti kas yra investuotojas;

Apibrėžti investuotojų tikslus;

Apžvelgti investuotojų lūkesčius.

Investuoti atsiranda galimybė, kai yra santaupos. Santaupos – tai pajamų dalis, kuri neišleidžiama einamajam vartojimui. Taupyti gali ne tik namų ūkiai, pavieniai asmenys, bet ir įmonės (nepaskirstytas pelnas) bei valstybė (perteklinis biudžetas).

Ilgalaikė ir efektyvi įmonių veikla priklauso nuo investicinio aktyvumo lygio ir investicinės veiklos apimčių. Investicija – tai kapitalo įdėjimas siekiant gauti jo padidėjimą. Vadinasi, kapitalo prieaugio turi pakakti, kad investuotojams būtų atlyginta už nenaudojamas lėšas, už riziką ir infliacijos nuostolius. Tačiau, būtina prisiminti, kad ne visos investicijos gali didinti prieaugį. Pavyzdžiui, modernizuojant įmonę, įmonė investuos į naują techniką ar į naują produkciją. Toks lėšų įdėjimas prieaugio neduos, o nauda bus gaunama tik po tam tikro ilgo laiko tarpo. Vadinasi, galime teigti, kad investicinį prieaugį labiausiai įtakoja tai, kokią investicijos rūšį pasirinksite.

Lietuvos Respublikos Investicijų įstatymas išskiria šias pagrindines keturias investicijų rūšis, kurias pateikiau 1 paveiksle:

Tačiau, kaip teigia A. V. Rutkauskas (4, 63), kiekvienu atveju investavimo procesas prasideda nuo investavimo tikslų formulavimo. Šis tikslas privalo būti pasiekiamas, todėl pats tikslo formulavimo procesas numato tam tikrą išankstinį pasiruošimą. Šių dienų ekonomikos nuosmukiui įsibėgėjant įvedama kritinė situacija, koreguojanti daugelio investuotojų tikslus. Pagrindinis vertybinių popierių portfelio sudarymo ir valdymo tikslas pagal autorius J. Nedzvecką, G. Rasimavičių (5, 36) - pasiekti optimalų investuotojo rizikos bei pajamingumo derinį. Kitaip tariant, atitinkamas investicinių instrumentų rinkinys skirtas iki minimumo sumažinti investuotojo riziką ir tuo pačiu laiku maksimaliai padidinti investicinio portfelio pajamingumą. Tačiau esant finansinio nuosmukio laikotarpiui investuotoją labiau nei bet kada domina portfelio rezultatų patikimumas, kiekvienos nagrinėjamos reikšmės gavimo tikimybė. Finansinio augimo ar stabilumo laikotarpiu investuotojas gali prisiimti didesnį neapibrėžtumą, žinodamas, kad rinkoje nevyrauja finansiniai sunkumai.

Mokomojoje literatūroje autoriai dažniausiai penkis pagrindinius investicinio portfelio valdymo etapus, kurie yra pavadinti investicijų valdymo žingsniais. Investicijų valdymo žingsniai:

Apibendrinus galima teigti, kad kiekvieno asmens finansiniai tikslai gali skirtis priklausomai nuo individualių aplinkybių, požiūrio, poreikių, bet bendraja prasme investavimas – tai procesas, kurio tikslas išsaugoti ir didinti piniginių ar kitokių lėšų vertę.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 137 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2280 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Investuotojai
    10 - 3 balsai (-ų)
Investuotojai. (2016 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/investuotojai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:02
×