Investvimo strateiga Buy&Hold


Įvadas. Strategija pirkti ir laikyti (buy&hold). Strategijos privalumai. Strategijos trūkumai. Porfelio sudarymas pagal strategiją buy&hold. Išvados. Literatūra.


Žmonių tarpe vis populiarėja investavimas į įvairus pasirinktus instrumentus, tačiau neretai susiduriama su klausimu – kokią strategiją pasirinkti. Visi nori investuoti sėkmingai ir gauti kuo didensę grąžą, tačiau mūsų prigimtis nėra pritaikyta investavimui, todėl mums būtina griežtai laikytis nusistatytų taisyklių, visas emocijas paliekant už savęs. Būtent pasirinkta strategija įspraudžia investuotoją į tam tikrus rėmus, išskyria svarbiausius dalykus: kokias sub-klases pasirinkti, kokią rizikąbei investavimo laikotarpį pasirinkti. Strategija priklauso nuo konkretaus investuotojo: jo tikslų, amžiaus, finansinės situacijos, rizikos tolerancijos. Taigi kiekvienas individualiai nustato prioritetus pagal kuriuos vėliau pasirenka finansinius instrumentus ir kaip bus valdomas portfelis.

Darbo tikslas – pagilinti žinias apie investavimo strategiją – pirkti ir laikyti bei suformuluoti portfelį pagal šią strategiją.

Strategijos šalininkai teigia, kad ši strategija labai veiksminga kalbant apie mokesčius ir komisinius. Atsargos yra perkamos ir parduodamos tik tada, kai pinigų reikia investuotojui, taip sumažinami brokerių komisiniai mokesčiai.

Kartais investuotojai bijo per ilgai taikyti šią strategiją savoms akcijoms ir dažnai viską parduoda vos tik pamatę, kad jų metinė grąža nėra teigiama. Taip nereikėtų daryti, jei rinkoje kainos sumažėjo, nereikėtų pasitraukti, o atvirkščiai – laukti kol ji vėl pakils, nes rinkoje viskas vyksta cikliškai. Biržoje kilimą visada keičia nuosmukis ir atvirkščiai, todėl reikėtų būti šiek tiek pesimistiško požiūrio kylančiose ir optimistiško krentančiose rinkose. Po kiekvieno akcijų rinkų kritimo sekė dar didesnis kilimas, todėl smukusioje rinkoje yra didžiausia galimybė uždirbti.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1247 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Investvimo strateiga Buy&Hold
    10 - 4 balsai (-ų)
Investvimo strateiga Buy&Hold. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/investvimo-strateiga-buyhold.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:04
×