Inžinerinė analizė ir sintezė


Modulio “ inžinerinė analize ir sintezė” pratybų sprendimai. Laboratorinio darbo metu matavome 94 rezistorių varžą . Gavome tokias matavimo rezultatus. Kaip pradinės duomenis galime priimti duomenis iš lentelės 2. Skaičiuojame aritmetinį vidurkį. Eksperimento metu gautus matavimus yra pateikti lentelėje 1. Sudarant histogramą, reikia atlikti keletą skaičiavimų. Išvados. Literatūra.

Norint spręsti užduotį 1, reikia su excel sugeneruoti y atsitiktinių dydžių seką su normalu pasiskirstymu (labiakaip matome iš skaičiavimų rezultatų ir iš grafiko xy, parametrai lentelių ir neturi jokios funkcines priklausomybes (vienas nuo kito). Tai rodo ir kovariacijos ir koreliacijos koeficientai, ypač paskutinis iš jų. Koreliacijos koeficientas tarp prabu ir yra labai mažas ir artimas nuliui – tik. Tai reiškia, kad tarp parametrų iš lentelės l ir lentelės nėrnorint paskaičiuoti tikimybę, kad priėmus ir , klaida nebus didesne už , reikia panaudoti formulę.

Dabar iš lentelių galima surasti laplaso funkcijos reikšmę (žinant, kad parametras t = t(p) ). Gavome , kad . Tikimybę galime surasti iš formulės.

Kaip matome, tikimybe labai nedeksperimento metu gautus matavimus yra pateikti lentelėjmes atlikome statistikinį eksperimento rezultatų apdorojimą. Analizuojant gautus rezultatus – histograma ir kit. , galima pasakyti, kad gautas matavimų rezultatų pasiskirstymas (histograma) neatitinka ne vienam iš standartinių. Matosi, kad faktiškai vienoje histogramoje mes turime du nepriklausomus pasiskirstymus. Konkrečiam atvejui toks didelis vienos prabos rezistorių varžos išbarstymas reiškia, kad jų gamybos metų buvo kažkoks rimtas nukreipimas nuo atidirbto technologinio proceso, arba technologinis procesas yra labai netobulasą. Ą. ßķųčķ «Ņåīšåņč÷åńźčå īńķīāū źīķńņšóčšīāąķč˙ ,ņåõķīėīćčč č ķąäåęķīńņč ŻĀą»

  • Microsoft Word 197 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (837 žodžiai)
  • Vaida
  • Inžinerinė analizė ir sintezė
    10 - 2 balsai (-ų)
Inžinerinė analizė ir sintezė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/inzinerine-analize-ir-sinteze.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 03:33
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo