Inžinerinės architektūros kursinis: 1 a. gamybinis pastatas su 2 a. administracinėmis buitinėmis patalpomis


Aiškinamasis raštas. Administracinio pastato stogo šiluminės varžos skaičiavimas. Pramoninis pastatas. Gamybinis pastatas.

Namų darbo užduotis yra suprojektuoti gamybinį pastatą su administracinėmis-buitinėmis patalpomis. Šių pastatų konstrukcinė sandara, pradiniai kolonų žingsniai pateikiami namų darbo užduotyje. Pastatai turi atitikti visus jiems keliamus statybos reglamentų reikalavimus.

Gamybinis pastatas

Gamybinio pastato matmenys tarp ašių yra 72x36 m, jo vidaus patalpos aukštis 11,00 m. Kolonos išilgine pastato kryptimi išdėstomos kas 6m. Skersine gamybinio pastato kryptimi vidinės kolonos išdėstomos kas 12 ir 24 m. Visu pastato perimetru kolonos išdėstomos kas 6 m tam, kad būtų galima pritvirtinti sienines plokštes.

Administracinio pastato matmenys tarp ašių yra 15x42 m. Jo aukšto aukštis 4,2 m. Kolonų žingsnis tarp ašių skersine pastato kryptimi yra 6, 3, 6 m, o išilgine – kas 6 metrai.

Gamybinis ir administracinis pastatai projektuojami vienas šalia kito tam , kad būtų galima greitai patekti iš vieno pastato į kitą gamybos proceso metu. Gamybiniame pastate neprojektuojamas kabantis kranas. Administraciniame pastate projektuojamos dvi laiptines, jo galuose įrengiama po vienerias lauko duris.

Pramoninio pastato karkasas susideda iš skersinių rėmų ir išilginių elementų. Skersinius rėmus sudaro kolonos ir dvišlaitės denginio sijos. Išilginiai elementai yra pamatinės sijos, denginio bei sieninės plokštės. Administracinio pastato skersinius rėmus sudaro kolonos ir L bei T tipo sijos, o išilginiai elementai yra perdangos bei denginio plokštės, pamatinės sijos ir sieninės plokštės. Abiejų pastatų karkasai yra gelžbetoniniai. Parenkant karkaso elementus, atsižvelgiama į tarpsnį, kolonų žingsnį, pastato aukštį.

Gamybinio pastato karkaso pagrindiniai elementai:

Pamatai sudaromi iš monolitinių taurių, kuriose kolonos yra įmonolitinamos. Pagal kolonai tenkančią apkrovą parenkamas kiekvienos papėdės pagrindo plotas ir matmenys.

Ant taurių remiasi pamatinės sijos, kurios perima sieninių plokščių svorį. Pamatinių sijų plotis 150 mm, sieninių plokščių storis 100 mm. Pamatinių sijų sandūros ir suėjimai kampuose yra užmonolitinami.

Kadangi gamybiniame pastate neprojektuojamas tiltinis kranas, naudojamos kolonos be gembių. Perdenginio sijos montuojamos ant šių kolonų viršaus ir prisukamos varžtais. Prie kolonų taip pat tvirtinamos sieninės plokštės.

  • RAR 692 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (689 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žilvinas
  • Inžinerinės architektūros kursinis: 1 a. gamybinis pastatas su 2 a. administracinėmis buitinėmis patalpomis
    10 - 4 balsai (-ų)
Inžinerinės architektūros kursinis: 1 a. gamybinis pastatas su 2 a. administracinėmis buitinėmis patalpomis. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/inzinerines-architekturos-kursinis-1-a-gamybinis-pastatas-su-2-a-administracinemis-buitinemis-patalpomis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 10:19
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo