Inžinerinės sistemos gyvenamojo namo projektavimas


Įvadas. Pagrindiniai duomenys. Statybos vietovės duomenys. Atitvarų konstrukcijų šiluminiai rodikliai. Pastato šilumos nuostolių nustatymas. Šildomo prietaiso vardinės galios skaičiavimai ir radiatorių parinkimas. Šildymo vamzdžių pasirinkimas. Kolektoriaus pasirinkimas. Grindinis šildymas. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Mano projektuojamas pastatas yra individualus, vieno aukšto su mansarda, gyvenamasis namas Šilutėje. Kyla klausimas, ar šiandien projektuoti nuosavą namą yra aktualu ir naudinga? Dauguma, manau, sutiktų su manimi ir atsakytų teigiamai. Pagalvokime logiškai ir realistiškai. Šiais laikais žmonės vis dažniau ir dažniau palieka butus ir persikrausto į nuosavus namus. Kodėl? Jiems trūksta privatumo, ramumos, komfortiškumo, didesnių erdvių, savo sklypo ir panašių dalykų, kurie siejasi su žmogaus asmeniniu gyvenimu. Tad jei asmens materialiniai ištekliai suteikia galimybę palikti butą ir turėti nuosavą namą, kodėl gi ne? Bet vis gi, juk nuosavame name kyla įvairių rūpesčių, kuriuos būtina sutvarkyti. Namo renovacija, byrantys dažai ar tinkas, reikia pakeisti, ar atnaujinti stogą, bet vienas iš svarbiausių rūpesčių būtų šildymo sistema ir jos įrengimo ypatumai. Taigi, šio savarankiško darbo tikslas yra susipažinti su projektuojamo pastato šildymo sistema, šilumos šaltiniu, pasirinkti reikalingą įrangą (kolektorių, vamzdžius, radiatorius) ir suprojektuoti šilumos šaltinį pastato plane. Visa tai bus aprašyta ir pavaizduota mano aiškinamajame rašte, taip pat bus supažindinta su uždaviniais, kuriuose bus įvertinti atitvarų šiluminiai rodikliai ir šilumos nuostoliai ir supažindinta su pasirinktų radiatorių tipais. Be viso šito bus pateiktos, naudojamos įrangos, techninės charakteristikos ir kiti svarbūs duomenys. Taip pat prieduose bus pateikti pastato brėžiniai su įrengtą šildymo sistema ir šildymo šaltiniu.

„Uponor“ grindinis šildymas įrengtas tambūre, buitinėse patalpose ir sanitariniuose mazguose. Buvo būtent toks pasirinkimas, nes tambūre labai didelis temperatūrų pokytis, kuris sukeltų žmogui diskomfortą, o grindinis šildymas puikiai paskirstys šilumą po visą patalpą. Sanitariniuose mazguose vyrauja drėgmė ir norisi, kuo šiltesnės patalpos, tad grindinis šildymas puikiai atitinka standartus. Šiam šildymo tipui įrengti yra naudojami firmos „Uponor“ modulinė instaliacijos sistema, kuri visame patalpos plote puikiai paskirsto šilumą.

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1408 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Inžinerinės sistemos gyvenamojo namo projektavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Inžinerinės sistemos gyvenamojo namo projektavimas. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/inzinerines-sistemos-gyvenamojo-namo-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:07
×