Inžineriniai reguliatorių derinimo parametrų apskaičiavimo metodai


Išcentrinio siurblio charakteristikos. Krumpliaratiniu siurbliu schema ir skaiciavimas. Reguliatoriaus apskaičiavimas. Elektros ir automatikos kursinis darbas. Perpumpuojamo. Vandens siurblio automatika kursinis. Kursinis darbas siurbliai. Kursinis darbas siurblines darbo salygos. Siurblines darbo nasumas darbas. Ventiliatoriu darbo ratas.

Elektrotechnikos kursinis darbas. Kursinio darbų užduoties forma. Įvadas. Užduoties ir nagrinėjamo elektros įrenginio analizė. Reikalavimai įrenginiui ir automatikai statinio apkrovos momento pobūdis ir kitimo dėsnio analizė. Įrenginio sandaros (funkcinės) schemos sudarymas ir analizė. Suvartojamos galios apskaičiavimas, vykdymo įtaisų įvertinimas ir pasirinkimas. Principinės elektrinės shemos sudarymas, analizė, elementų paskirties aiškinimas. Apsaugos valdymo ir signalizavimo įtaisų pasirinkimas ir įvertinimas. Įrenginio energetinių rodiklių įvertinimas. Eksplotavimo instrkcijos sudarymas. Medžiagų žiniaraštis. Darbo išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Siurbliai plačiai naudojami visose pramonės įmonėse. Atsižvelgiant į veikimo būdą, siurbliai skirstomi į stūmoklinius, išcentrinius, krumpliaratinius ir kt. Stūmoklinių ir išcentrinių siurblių konstrukcija panaši į išcentrinių ir stūmoklinių kompresorių konstrukciją.

Dažniausiai naudojami išcentriniai siurbliai. Tokių siurblių korpusas yra spiralinis. Jame įtaisytas darbo ratas su mentėmis. Sukantis ratui į jo centrą tiekiamą skystį išcentrinė jėga nubloškia mentėmis į korpuso pakraščius. Rato centre susidaro išretėjimas, todėl skystis įsiurbiamas į siurblį, vėl nubloškiamas mentėmis į korpuso pakraščius ir toliau į slėgimo vamzdį. Skystis teka be paliovos, todėl išcentrinio siurblio eiga yra tolygi. Šių siurblių charakteristikos panašios į išcentrinių kompresorių ir ventiliatorių charakteristikas.

Išcentrinį siurblį prieš paleidžiant reikia pripildyti skysčio. Siurblys gali būti ir žemiau, ir aukščiau keliamo (perpumpuojamo) skysčio lygio. Jeigu jis yra žemiau perpumpuojamo skysčio lygio tai, norint jį pripildyti, užtenka įleisti skysčio iš surenkamojo rezervuaro. Jeigu siurblys yra aukščiau perpumpuojamo skysčio lygio, tai, norint jį pripildyti, reikia siurblio korpuso viduje specialiu vakuuminiu siurbliu sudaryti išretėjimą. Vietoj vakuumi¬nių siurblių gali būti naudojami, pavyzdžiui, stūmokliniai siurbliai. Pastaruoju metu aukščiau rezervuarų esantiems siurbliams pripildyti pradėti naudoti akumuliatoriniai bakai. Toks bakas pastatomas aukščiau siurblio, ir pro jį eina įsiurbimo vamzdis. Sustabdžius siurblį, šis lieka pripildytas skysčio, lyg būtų žemiau rezervuaro.

Šiuo metu skiriamas didelis dėmesys elektros energijos taupymui, todėl šiuolaikinė sistema turi apjungti taupumą ir naujausių technologijų junginius.

Šiuo darbu sieksiu, kad siurblinė reguliuotu rezervuare esančio vandens lygį, be žmogaus

Priežiūros.

Šiame darbe, parinkti siurblinės elektros ir automatikos įrenginius leis padidinti darbo našumą, pagerinti darbo sąlygas ir darbo saugumą, padidinti įrengimų panaudojimo koeficientą, padidinti valdymo operatyvumą.

Mano projekto darbo objektas yra: siurblinės elektros ir automatikos įrenginiai.

Darbo tikslas yra: automatizuoti siurblinės elektros ir automatikos įrenginius.

Inžineriniai reguliatorių derinimo parametrų apskaičiavimo metodai. (2012 m. Vasario 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/inzineriniai-reguliatoriu-derinimo-parametru-apskaiciavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:06