IOS operacinės sistemos struktūra


Įvadas. Populiariausios operacinės sistemos. Operacinės sistemos skirtos Apple įrenginiams. Mac os x. Ios. IOS operacinės sitemos versijos. IOS operacinės sistemos bendrosios savybės. IOS operacinės sitemos struktūra. Lietimui jautrus Cocoa sluoksnis (Cocoa Touch layerMultimedia sluoksnis (Multimedia layerBranduolio servisų sluoksnis (Core Services layerPagrindinis operacinės sistemos sluoksnis (Core OS layerIšvados. Dalykinė rodyklė. Literatūros sąrašas.


Cocoa Touch sluoksnis yra viršutinis iOS architektūros sluoksnis. Šiame sluoksnyje yra keletas pagrindinių sistemų, kuriomis gimtosios iOS programos gali pasikliauti, iš jų žymiausia yra UIKit sistema.

Cocoa Touch sluoksnis apibrėžia pagrindinę programos infrastruktūrą ir suteikia gyvybę technologijoms, tokioms kaip daugiafunkciškumas ir lietimu remiama įvestis.

iOS programos yra labai priklausomos nuo UIKit sistemos. Gimtosios iOS programos gali neveikti, jei jos nėra susijusios iš pagrindų su UIKit.

UIKit sistema arba UIKit yra pritaikyta iOS platformai. Ji yra lygiavertė OS X platformos sistemai, pavadintai AppKit sistema.

Cocoa Touch sluoksnis turi savyje pagrindines struktūras iOS programų pastatymui. Šios sistemos apibrėžia savo programos išvaizdą. Jie taip pat teikia pagrindinę programos infrastruktūrą ir paramą pagrindinių technologijų, tokių kaip multiužduočių skyrimas, prisilietimu pagrįsta įvestis, pastumia pranešimus, ir daug kitų aukšto lygio sistemos paslaugų. Projektuojant savo programas, reikėtų ištirti šio sluoksnio technologijas pirmiausiai, ir pamatyti, ar jos atitinka poreikius.

Grafiką, garsą ir vaizdą tvarko Media sluoksnis. Šis sluoksnis yra pagrindinių technologijų, tokių kaip Core Grafika, OpenGL ES ir OpenAL, AV pamatas.

Media sluoksnis yra sistema, įskaitant gausias bibliotekų sistemas, priėjimas prie įrenginio nuotraukų ir vaizdo įrašų, pagrindinė vaizdo sistemą vaizdų manipuliavimo filtrai ir Core grafikos sistemą 2D brėžiniai.

Aukštos kokybės grafika yra svarbi dalis visų programų, ir iOS aprūpina gausiomis technologijomis, kad parodytų norimą vaizdą ir grafiką ekrane. IOS grafinės technologijos siūlo platų palaikymo diapazoną, dirbdamos vientisai su UIKit vaizdo architektūra, kad padarytų lengvai tiektiną turinį. Galima panaudoti standartinius vaizdus, kad tiekti aukštos kokybės sąsaja.

IOS audio technologijos dirba su pagrindine technine įranga, kad aprūpintų girdimosiomis savybėmis savo vartotojus. Ši savybė apima gebėjimą groti ir įrašyti aukštos kokybės audio garsus, tvarkyti MIDI turinį ir dirbti su prietaise įmontuotais garsais.

IOS vaizdo technologijos aprūpina palaikymą tam, kad valdyti statišką video turinį esamose programose ar atkurti einantį turinį iš interneto. Prietaisams su tinkama įrašo technine įranga, galima taip pat įrašyti video ir įtraukti tai į jau turimas programas. 

"AirPlay" suteikia galimybę savo programų garso ir vaizdo srautų turinį teikti į "Apple TV" ir transliuoti garso turinį iš trečiųjų šalių AirPlay garsiakalbių ir imtuvų. "AirPlay" yra įdiegtas į daugelį sistemos-UIKit sistemų, Media Player programų, A. fondo sistemų, ir Core garso šeimos struktūras-todėl daugeliu atveju nereikia nieko padaryti, kad palaikyti tai. Bet koks turinys šitų struktūrų naudojimo yra automatinis, padarytas tinkamas "AirPlay"  dalijimuisi. Kai vartotojas nusprendžia palesiti, tai vykdoma automatiškai.

Core Services sluoksnis turi savyje fundamentalias sistemos paslaugas skirtas programoms. Pagrindinės savybės tarp šitų paslaugų yra "Pagrindinės Fondo" ir "Fondo struktūros", kurios apibrėžia bazinius tipus, kuriuos programos panaudoja. Šis sluoksnis taip pat turi savyje atskiras technologijas, kad palaikytų ypatybes tokias kaip vieta, iCloud, socialinė media, ir jungimas į sistemą.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2730 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dalia
  • IOS operacinės sistemos struktūra
    10 - 3 balsai (-ų)
IOS operacinės sistemos struktūra. (2018 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ios-operacines-sistemos-struktura.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 00:36
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo