Įprastinis dienos ir savaitės darbo laikas, laikas su viršvalandžiais


Įvadas. Darbo laikas. Darbo laiko laikotarpiai. Darbo savaitės trukmė. Normalus darbo laikas. Sutrumpintas darbo laikas. Ne visas darbo laikas. Naktinis darbas. Viršvalandinis darbas. Darbo laikas švenčių dienų išvakarėse bei švenčių ir poilsio dienomis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo laiko ribojimo įstatymas buvo vienas iš pirmųjų reikalavimų, kuris atsirado XIX amžiuje. 1832 metais buvo darbuotojų judėjimas Prancūzijoje, daug audėjų išėjo į gatves reikalaudami teisę dirbti 8 valandas per dieną. Atsižvelgiant į XIX amžiaus vidurį, buvo pirmą kartą apribotas darbo laikas moterims ir vaikams, vyrams buvo pratęsti vėliau.

Lietuvoje darbo laikas yra 5 rūšių: normalus darbo laikas; sutrumpintas darbo laikas; ne visas darbo laikas; naktinis darbas; viršvalandinis darbas; darbo laikas švenčių dienų ir poilsio dienomis.

Temos aktualumas: Darbuotojas pasirašęs darbo sutartį mano, kad jis atliks savo funkciją ne 24 valandas per parą, o už tam tikrą laiką, paliekant likusią dienos dalį savo gyvybinių poreikių įgyvendinimui. Darbdavys visada iš esmės siekia, kad darbuotojas dirbtų kuo daugiau, todėl valstybė turi reguliuoti šias problemas naudojant specialų institutą darbo teisei. Todėl yra tikslinga išnagrinėti teisinį Lietuvos Respublikos darbo laiko reglamentavimą, kuris užtikrintų darbuotojų teises ir leistų organizacijoms veikti sėkmingai.

1.7.Darbo laikas švenčių dienų išvakarėse bei švenčių ir poilsio dienomis6

Už naktinį darbą mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio.

Remiantis LR DK nuostatomis, Lietuvoje įprastai nustatomas penkių darbo dienų savaitė.

Rašydamas šita darbą supratau, kad darbo laikas – laiko trukmė, per kurį darbuotojas vidutiniškai turi dirbti darbdaviui, kad galėtų įvykdytų savo veiklą ar atliktų pareigas pagal darbo sutartį. Bet, kad organizacijos veikla būtų sėkminga, nepažeidžiant darbotojo teises ir poreikius, darbo laikas turi būti vykdomas pagal Lietuvos darbo kodeksą.

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2045 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Įprastinis dienos ir savaitės darbo laikas, laikas su viršvalandžiais
    10 - 3 balsai (-ų)
Įprastinis dienos ir savaitės darbo laikas, laikas su viršvalandžiais. (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/iprastinis-dienos-ir-savaites-darbo-laikas-laikas-su-virsvalandziais.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 17:24
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!