Įrangos automobiliams praktika


Įvadas. Įmonės rekvizitai, kolektyvas ir teikiamos paslaugos. Įrenginiai ir įrankiai. Gamybiniai Procesai. 96. Automobilių diagnostika ir remontas. Išvados. Naudota literatūra.

1992 m. Atidarytas pirmasis autoservisas (Salininkų gyv., Vilniaus raj.)

2009 m.Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su tarptautiniu koncernu BOSCH

2012 m.Atnaujintas tarptautinis automobilių techninės priežiūros, remonto ir aptarnavimo ISO 9001:2008 standartas

Mano praktikos tema yra automobilių elektriniu įrenginių diagnostika ir remontas, todėl praktikos metu stengsiuosi susitelkti ties šia sritimi. Išmoktas teorines žinias per mokslo metus panaudosiu dirbdamas praktiškai ir jas papildysiu praktinėmis žiniomis.

Ataskaitoje pateiksiu atsakymus į užduotus klausimus ,klausimus stengsiuosi atsakyti naudojantis žiniomis įgytomis praktikos metu. Savo medžiagą iliustruosiu paveikslėliais , schemomis.

Pakabos remontas.Sugedusios detalės pakeičiamos naujomis.Detalės kurias servisas keičia:amortizatoriai,spyruoklės,vairo traukės,svirtys,šarnyrai,sailenblokai,pusašiai,ratų guoliai ir kita.Amortizatoriams suteikiama garantija 1-3m(20-30tukst. km),guminėms pakabos dalims 3mėn.

Aušinimo sistemos remontas.Pakeičiamos sugedusios detalės naujomis,pildomi ir remontuojami kondicionieriai.Detalės kurias pakeičia: termostatai,vandens siurbliai,radiatoriai,aušinimo žarnos,aušinimo skystis.Stabdžių sistemos remontas. Stabdžių sistema patikrinama stendo pagalba,sugedusios detalės keičiamos naujomis. Detalės kurias servisas gali pakeist: stabdžių kaladėles(trinkelės),cilindriukai,diskai,stabdžių suportai,būgnai,žarnelės,vamzdeliai ir kt.

Mechaninės pavarų dėžės remontas.Keičiamos ir restauruojamos pavarų dėžės,keičiama alyva,lynai(trosai),remontuojamos sankabos bei atliekami kiti darbai.Sankabai suteikiama nuo pusės iki metų garantija(10-20tukst. km)

Elektros įrangos remontas.Keičiami ir remontuojami starteriai,generatoriai,reguliuojami bei remontuojami žibintai,atliekami kiti elektros sistemos remonto darbai.

Skersmuo Min. – 16 Mat. – 36 mm. Variklio galia 750kW sūkių skaičius 2000 – 2440 min-1. Svoris 66kg

Dirbant automobilių servise, kasdien susiduriama su gausybe techninių problemų, gedimų ir pan. kuriuos reikia greitai bei tiksliai spręsti: diagnozuoti problemas bei jas šalinti.

Kiekvienam gedimui šalinti dažniausiai pasitelkiamas vienoks ar kitoks procesas, kurio dėka galima greitai diagnozuoti problemą ir ją pašalinti. Tam dažniausiai naudojami specializuoti instrumentai ar stendai (priklausomai nuo gedimo pobūdžio).

Gedimai pasitaikantys automobilių servisuose būna labai įvairūs: elektronikos gedimai, mechaniniai gedimai, elektros gedimai ir pan. Kadangi ši įrengimų praktika truko tik dvi savaites, todėl teko susidurti su palyginus mažai elektroninių gedimų, kas man kaip būsimam autotransporto elektronikos inžinieriui buvo labai aktualu ir įdomu. Todėl, kad neleidus laiko veltui, nusprendžiau prisidėti prie įvairių darbų, bet jie visi buvo labiau susiję su mechanine automobilio dalimi, važiuokle, pavarų dėžėmis, stabdžių sistemomis. Bet gavau ir indvidualią užduotį susijusią su autotransporto elektronika – sutvarkyti neveikiantį starterį, apie kurią toliau ir aprašysiu.

Atlikus šią praktiką galiu teigti, kad praturtinau savo praktines žinias, išmoktas teorines žinias kolegijoje užtvirtinau praktinėmis žiniomis. Suprasti užduotis buvo daug lengviau kai viską galėjo pamatyti vizualiai. Pastebėjau, kad mano tema, kurią gilinausi,(automobilių elektrinių įrenginių degnostika ir remontas) yra neatsiejama nuo šiuolaikinių automobilių, kuo naujesnis automobilis tuo jis labiau yra priklausomas nuo elektronikos. Be praktikos būtu sunku suvokti,kaip veikia elektroniniai prietaisai, kaip atliekamas jų remontas,kaip yra diagnozuojamas gedimas. Praktika mano manymu yra labai svarbi mokymosi procese, todėl šios praktikos metu įgavau daug patirties, kuri padės ateityje, tesiant studijas.

  • Microsoft Word 957 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (2764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Įrangos automobiliams praktika
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įrangos automobiliams praktika. (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/irangos-automobiliams-praktika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:41
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo