Įrangos nuomos sutartis


Įrangos nuomos sutartis.


Darbo tikslas – susipažinti ir išanalizuoti įrangos nuomos sutartį.

Šio darbo uždaviniai yra tokie:

aptarti pasirinktą komercinę sutartį;

konkrečiai išanalizuoti kiekvieną jos punktą;

aptariant sutarį remtis teisės aktais;

darbo pabaigoje pateikti išvadas.

Šiame darbe nagrinėjamos sutarties abi šalys yra juridiniai asmenys.

Nuomos sutarties objektas yra visa įranga, kurią nuomotojas nuomos, o nuomininkas nuomosis.

Nuomos sutartis yra dvišalė, nes kiekviena šalis turi ir teisių, ir pareigų.

Sutartis yra realinė, nes sutarties sudarymas ir vykdymas sutampa.

CK 6.477 straipsnio 1 dalis numato, kad pagal nuomos sutartį nuomotojas laikinai duoda nuomininkui valdyti daiktą ir naudotis juo už užmokestį.

Nuomos sutarties būtinoji sąlyga – nuomos mokesčio nustatymas. Sutarties 1.2. dalyje rašoma, jog įrangos nuomos kaina yra sutartinė (pagal CK 6.534 straipnio 1 dalį) .Jeigu nebūtų nurodytas atlygis, tai jau būtų panaudos sutartis.

1.3. sutarties punkte nurodoma, jog įranga nuomininkui perduodama naudotis ir/ar paimama iš jo pagal įrangos Perdavimo-Priėmimo aktą. Vadinasi šis Perdavimo-Priėmimo aktas yra neatsiejama sutarties dalis. Akte nurodytas nuomos terminas, kuris apima laikotarpį nuo 2015-05-29 iki 2015-12-31. Vadinai sutartis yra terminuota.

Vadinasi nuomotojas yra atsakingas už savo įrengimų būklę ir gali juos nuomoti tik tuo atveju, jei jie tinkami naudoti pagal paskirtį, o įrengimų trūkumai (jei tokie yra) privalo būti detaliai nurodyti Perdavimo-Priėmimo akte.

Kaip jau minėta anksčiau sutarties neatskiriama dalis yra įrenginių Perdavimo-Priėmimo aktas, kuris yra surašytas tą pačią dieną. Tai reiškia, kad įrenginiai buvo perduoti be jokių pažeidimų.

Įrengimų nuomos sutartyje yra reikalinga aptarti, kam visgi teks transportavimo išlaidos, bei kokioje vietoje ir kada jis vyks. Jei nuomos objektą transportuoja nuomotojas nuomininko pageidavimu, tuomet transporto išlaidas apmoka nuomininkas.

Šioje (3) sutarties dalyje yra nustatyta, jog įrangos trūkumus, atsiradusius dėl nuomotojo kaltės, privalo pašalinti pats nuomotojas, o nuomininkas pastebėjęs trūkumus gali reikalauti nuomotoją atlikti tam tikrus veiksmus nuomininko naudai. Šiuos veiksmus nustato CK 6.485 straipsnio 2 dalis. Ji teigia, jog nuomininkas, pastebėjęs įrangos trūkumus, turi teisę reikalauti, kad nuomotojas neatlygintinai tuos trūkumus pašalintų arba atitinkamai sumažintų nuomos mokestį, arba atlygintų nuomininkui trūkumų pašalinimo išlaidas.

Taip pat sutartyje turėtų būti paminėta, jog nuomotojas neatsako už tam tikrus nuostolius t.y. jis neatsako už tuos nuostolius, kuriuos patyrė nuomininkas nesant nuomotojo kaltės. Atsiradus bet kokiam gedimui preziumuojama nuomininko kaltė.

  • Teisė Pavyzdys
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Įrangos nuomos sutartis
    10 - 5 balsai (-ų)
Įrangos nuomos sutartis. (2016 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/irangos-nuomos-sutartis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:59
×