Irišimo medžiagų fizikinių savybių tyrimas


Poligrafijoje naudojami siulai. Kartonas dezutems. Kartonas virseliams. Labaratoriniai popieriaus tyrimai. 1,5 mm storio kartonas. Vandens fizinių savybių tyrimo laboratoriniu darbų aprašas. Audinys mitkalis. Įrišimas kolenkoru.

Įrišimo medžiagų fizinių savybių tyrimas. Susipažinti su įvairiomis medžiagomis, vartojamomis knygrišykloje, jų sudėtimi bei pagrindinėmis savybėmis. Aprašymas. Darbo eiga. Išvados. Literatūra.

Susipažinti su įvairiomknygų kietiems ir minkštiems viršeliams gaminti naudojamas popierius, kartonas, audiniai, medžiagos su specialiomis dangomis, plastmasės.

Viršelinis popierius naudojamas knygų, brošiūrų, žurnalų, sąsiuvinių viršeliams gaminti, juo apklijuojami kietviršiai. Viršelinis popierius gali būti baltas ar spalvotas, o jo paviršius – lygus ar įspaustinis. Kartoniniams viršeliams apklijuoti naudojamas viršelinis popierius, kurio m2 masė – 80-120 g, o minkštiems viršeliams m2 masė - 140-200 g.

Popieriaus priešlapiams m2 masė – 80-160 g. Priklausomai nuo knygos bloko storio. Jis būna baltas ar spalvotas, matinis arba blizgantis su įspaustu reljefu ar išspausdintu vaizdu. Popieriaus įklijinimo laipsnis – apie mm, kad klijai nepereitų į gerąją pusę, deformacija sudrėkinus yra iki %, o susisukimas neleistinas.

Poligrafijoje naudojamas rudas medžio masės kartonas viršeliams gaminti, spalvotas kartonas, presšpanas ir baltas klijuotas kartonas.

Kartonas yra storesnis už popierių (0,5-3,0 mm), tvirtesnis ir standesnis. Jis būna vienasluoksnis ir daugiasluoksnis. Kartonas pasirenkamas priklausomai nuo leidinio tipo, dydžio ir formato, įrišimo rūšies – vientisinis, sudėtinis, apklijuotas popieriumi ar audiniu. Mašininei viršelių gamybai tinka 1,25-2,5 mm. Storio kartonas. Jis turi būti lygus, be raukšlių, dėmių, pašalinių priemaišų. Drėgnis – 10-12 %.

Presšpanas – labai patvarus, lankstus, poliruotas kartonas. Jo storis – 0,35-1,2 mm, pagamintas iš šimtaprocentinės sulfitinės nebalintos celiuliozės. Jis būna lapinis ir ritininis, dažytas ir nedažytas.

Klijuotas kartonas – baltas, stiprus, suklijuotas iš kelių tvirto popieriaus sluoksnių. Jis naudojamas meniniams darbams, daugiaspalvei iškiliajai ir ofsetinei spaudai.

Kartonas dėžutėms gaminti būna įvairių spalvų – baltas, šiaudų spalvos, rudos medžio plaušų spalvos.

Audinys gaminamas supinant dvi statmenas siūlų sistemas – išilginę ir skersinę. Poligrafijoje naudojami lininiai, medvilniniai, šilkiniai, štapeliniai, sintetiniai audiniai.

Kolenkoras – dažytas arba nedažytas medvilninis audinys mitkalis, ant kurio iš abiejų pusių yra plėvelė iš krakmolingų medžiagų, mineralinių užpildų ir organinių dažančių medžiagų. m2 masė yra 170±15 g. Gali būti padengtas nitroceliuliozės laku.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (914 žodžiai)
  • Berta
  • Irišimo medžiagų fizikinių savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Irišimo medžiagų fizikinių savybių tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/irisimo-medziagu-fizikiniu-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:56
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo