Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui


Ironija rasinys. Juokas kaip priespriesa vertybiu praradimui. Zmogiskumo praradimas. Praradimas rasinys. Rasinys apie praradimus. Is ko kyla ironija. Balys sruoga vertybes rasinys. Juokas priešprieša vertybiu praradimui. Juoko pavyzdziai ironija kuriniuose. Rašiniai apie praradimus.

Ironija – kaip priešprieša vertybių praradimui. Literatūrinis rašinys apie ironiją.

Ironija yra laikoma sąmoningu aplinkos pašiepimu, pajuoka. Žmogui, patekus į tam tikras situacijas, jis praranda vertybes arba jos pakeičiamos kitomis, iškreipiamos. Dėl šios priežasties kyla ironija, kuri tampa atsvara vertybių praradimui, kartais net būdas ištverti sunkias situacijas. Tai atsiskleidžia XX amžiaus rašytojų Antano Škėmos ir Balio Sruogos kūriniuose. Juose ironija užglaisto tokių vertybių kaip žmogiškumas ir meilė praradimą.

Pirmiausia ironizuoti aplinką pradedama tada, kai žmogus, pakliuvęs į sunkią situaciją, yra priverstas atsisakyti žmogiškumo, kad išgyventų. Tai atsiskleidžia Balio Sruogos memuariniame romane „Dievų miškas”. Verta atkreipti dėmesį, kad nužmogėja ne tik kaliniai lageryje, bet ir viršininkai. Štai kaip autorius sakė: „Majerio dūšia buvo palti kaip jūra. Visoks šlamštas joje sutilpdavo.” Šis veikėjas pašiepiamas dėl keletos poelgių, bet labiausiai išsiskiria tai, kad jis sugalvoja pakarti kelis katorgininkus.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 120 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (403 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui
    10 - 1 balsai (-ų)
Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui. (2013 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ironija---kaip-priespriesa-vertybiu-praradimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:05
×